Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

V Antonínově Dole si bohoslužbou připomenou nedonošené děti

/
/
/
867 ZobrazeníBohoslužba za dětí do dlaně se uskuteční v sobotu 14. listopadu ve 14.30 v kapličce postavené ke Cti Panny Marie v Antonínově Dole. Kaplička byla postavená v roce 2010 jako poděkování dědečka za život a zdraví těžce nezralých dvojčátek.

Bohoslužba, věnovaná nedonošeným dětem a jejich rodičům je připomínkou všech rozměrů života člověka. Je věnována dětem zdravým- původně nedonošeným, dětem, které zdravé být nemohou. Je vzpomínkou na děti, které při porodu a po porodu zemřely a jejich rodičům, kteří tuto bolest nesou celým životem. Je věnována těm, kdo se o miminka „do dlaně“ po porodu a celé následné roky starají. Protože bez síly vzájemné mezilidské pomoci a někdy i pomoci osudu tato péče dlouhodobě vyčerpává, vede k slzám, narušeným vztahům a bolesti.

Vzpomínková bohoslužba je pořádaná v rámci oslav Světového dne nedonošených dětí spolu s Dětským oddělením Nemocnice Havlíčkův Brod spolu s Oblastní charitou Havlíčkův Brod.

Kaplička se nachází u hlavní silnice spojující Havlíčkův Brod a Jihlavu naproti obci Antonínův Důl a je viditelná přímo ze silnice.

  • Facebook
  • Twitter