Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Už rok žijí ve Světlé nad Sázavou

/
/
/
944 ZobrazeníŠest klientů Domova Háj už rok žije ve Světlé nad Sázavou. Přestěhovali se do rodinného domu v klidné lokalitě na kraji města vloni 5. února. Od začátku pobytu se snaží aktivně zapojovat do tradičních akcí – mimo jiné si užili světelskou pouť, Sázavafest v zámeckém parku, o Vánocích živý betlém před kostelem na náměstí. V úterý 26. února se chystají na masopustní průvod.

Předtím se ale ve středu 13. února setkají s místostarostou, který za nimi už podruhé přijede do komunitního bydlení. Jedna z nových obyvatelek Světlé nad Sázavou od června 2018 pracuje na místní základní škole, další dva by rádi brzy nastoupili do zaměstnání – nejraději by uklízeli v zámeckém parku, kam rádi chodí na procházky. „Jsem moc ráda, že mohu chodit do práce na místní základní školu,“ uvedla Šárka.
Pobyt ve městě jim dává daleko větší možnosti na zajištění běžného chodu domácnosti – pravidelně se můžete potkat např. na nákupech v místních obchodech.
Domov Háj prochází procesem transformace pobytových sociálních služeb. Důvodem transformace organizace je fakt, že pobytové služby osobám s mentálním a kombinovaným postižením jsou poskytovány v nevyhovujících prostorách budovy v Ledči nad Sázavou v části Háj, která se nachází mimo běžnou zástavbu města v lese.
Komunitní bydlení ve Světlé nad Sázavou je druhé v projektu, díky kterému bude vytvořena síť domácností komunitního typu a návazných ambulantních služeb pro osoby s mentálním a kombinovaným postižením ve Světlé nad Sázavou na Havlíčkobrodsku, kde Kraj Vysočina postaví ještě dva domky, zázemí management a sociálně-terapeutickou dílnu, další domy přibudou v Ledči nad Sázavou, Chotěboři, Golčově Jeníkově a Havlíčkově Brodě.

 

  • Facebook
  • Twitter