Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

V pelhřimovské nemocnici otevřeli centrální sklad

/
/
/
777 ZobrazeníZrekonstruovanou budovu centrálního skladu Nemocnice Pelhřimov uvedli slavnostně do provozu v pátek 8. února. Nachází ser v horní části areálu nemocnice vedle pavilonu hematologie a transfúziologie. Budova o rozměrech 42,5 metru na 12,3 metru byla v havarijním stavu, a tak od dubna do konce roku 2018 probíhala její celková rekonstrukce.
„Jsem rád, že se nám daří areál nemocnice modernizovat a děkuji odboru zdravotnictví Krajského úřadu, že průběžně plánuje modernizace jednotlivých zdravotnických zařízení, jejichž jsme zřizovatelem,“ sdělil při slavnostním otevírání hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.
„Rekonstrukcí prošla celá budova včetně střechy. Nyní zde vznikly adekvátní prostory skladovací prostory včetně administrativního zázemí pro zaměstnance,“ dodal ředitel nemocnice Jan Mlčák. Jeho slova pak doplnil starosta města Pelhřimov Ladislav Med. „Za město Pelhřimov děkuji Kraji Vysočina, že uvolnil investiční prostředky a opět zvelebil areál nemocnice, který je pro občany Pelhřimova velmi důležitý.“ Vyslovil také přání, aby se podařilo zrealizovat i další plánované projekty, které by měly přinést ještě kvalitnější zázemí v nemocnici a tím i další zlepšení péče o pacienty nejen z Pelhřimova, ale i širokého okolí.

Interiér skladu

Sklad je důležitou součástí zdravotnického provozu, neboť v něm najde umístění veškerý zdravotnický materiál (SZM), který používáme pro péči o pacienty a musíme jej mí neustále v dosahu. Stejně tak zde najde uskladnění i materiálně technické zásobování jako jsou ručníky, mýdla, dezinfekční prostředky. Částečně bude skladovací prostory využívat i nemocniční lékárna. Dnes se sklad začal zaplňovat materiálem, který byl zatím uskladněn v náhradních prostorách.
Rekonstrukci nám pomohl financovat zřizovatel nemocnice Kraj Vysočina. Stála 16,2 milionu Kč bez DPH a dalších 300 tisíc korun jsme investovali do vnitřního vybavení.
Zhotovitelem stavby je společnost Bačina, s. r. o., a Bačina stavební firma, a. s., Pelhřimov, projektantem byla společnost Projekt Centrum NOVA Pelhřimov.

  • Facebook
  • Twitter