Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Úspěšná výprava šachistů Vysočiny na Mistrovství Moravy a Slezska v šachu mládeže do 16 let

/
/
/
825 Zobrazení

Na konci října se v hotelu Dlouhé Stráně v Koutech nad Desnou uskutečnilo Mistrovství Moravy a Slezska mládeže, kterého se zúčastnili i šachisté z Vysočiny. Pořadatelé byli SK Slavia Orlová ve spolupráci s Moravskoslezským šachovým svazem.

Všechny kategorie se odehrály na devět kol tempem 90 minut + 30 sekund za každý provedený tah, bez přídavku 30 minut po odehrání 40 tahů. Kategorie byly do 10, 12, 14 a 16 let, přičemž chlapci a dívky hráli dohromady, ale vyhodnocovali se zvlášť.
V kategorii do 16 let skončil na třetím místě Jakub Zezula z TJ Náměšť nad Oslavou s 6,5 body.

Zleva: Adam Pelc, Martin Vašínek, Jakub Zezula, foto: archiv pořadatelů

Mezi dívkami do 16 let získala stříbrnou medaili Taťána Nesporá z ŠK Světlá nad Sázavou, která uhrála pět bodů.

Zleva: Lucie Fizerová, Taťána Nesporá, foto: archiv pořadatelů

Mezi dívkami do 14 let dominovala Lucie Rybáčková z oddílu Gambit Jihlava se šesti body.

Zleva: Lenka Mikešová, Lucie Rybáčková, Denisa Bartečková, foto: archiv pořadatelů

Kategorii chlapců do 12 let ovládl Martin Policar (TJ N8měšť nad Oslavou), který získal 8 bodů a měl na druhého hráče náskok bod a půl.

Zleva: Jan Knápek, Martin Policar, Šimon Šotek, foto: archiv pořadatelů

V kategorii nejmladších hráčů do 10 let získal Pavel Brož z ŠK Světlá nad Sázavou sedm bodů, což mu vyneslo bronzovou medaili.

Úspěšní byli i další členové početné výpravy našich talentů, většina získala více než 50 % bodů. Na vítězné vlně se nesl i doprovod – David Brychta z oddílu Gordic Jihlava vyhrál doprovodný bleskový turnaj.