Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Ulice Romana Havelky v Jihlavě 13. a 14. dubna neprůjezdná

/
/
/
712 ZobrazeníOd soboty 13. do neděle 14. dubna se budou při rekonstrukci mostu na silnici I/38 v Jihlavě snímat těžké mostní objekty. Proto musí být silnice pod mostem uzavřená. Objízdné trasy budou vedeny Jiráskovou ulicí.

„Veškerá doprava bude odkloněna na Jiráskovu ulici, na tu se lze ze západu dostat ulicí Na Dolech a z východu přes Pražskou, Havlíčkovu a Fritzovu ulici, kolem autobusového nádraží. Objízdné trasy pro městskou hromadnou dopravu budou stejné jako pro osobní auta, a trolejbusy budou nahrazeny autobusy,“ uvedl Hynek Schimmer z odboru dopravy.

Uzavřená je i cyklostezka
Rekonstrukce mostu omezí také průjezd cyklostezkou u Českého mlýna. Ta je již od začátku dubna z obou směrů uzavřená a uzavírka potrvá až do poloviny června.

Na měsíc od poloviny června zde bude průjezd možný pouze částečně a pak se díky technologické přestávce opět na měsíc, do 16. srpna, cyklostezka znovu otevře. Stavba však potrvá do konce září a je možné, že po létě bude opět provoz na cyklostezce částečně omezen.

„V projektové dokumentaci, kterou předložil zhotovitel stavby zástupcům města, měl být průjezd umožněn pomocí dřevěných tunelů. Po kontrole pracovníků BOZP byl ale z hlediska bezpečnosti vzhledem k pohybu těžké techniky průjezd zcela zakázán,“ uvedl náměstek primátorky pro oblast dopravy Petr Laštovička.

  • Facebook
  • Twitter