U Třeště po poledni hořel les
U Třeště zasahovalo ve středu 29. dubna odpoledne osm jednotek profesionálních hasičů z Telče, Třeště a Jihlavy společně s jednotkami dobrovolných hasičů z Dolní Cerekve, Horní Cerekve, Jezdovic, Batelova a Třeště u požáru lesního porostu.
„Požár nám byl ohlášen po půl jedné odpoledne. U požáru byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu. Zasažená plocha je přibližně 300×100 metrů. K hašení využíváme i leteckou hasicí službu,“ popsala prvotní informace Petra Musilová, tisková mluvčí krajských hasičů na Vysočině. Podle jejích slov hasiči lokalizovali oheň okolo třetí hodiny, zcela ho zlikvidovali po šesté hodině. Majetková škoda a příčina v šetření.
Další dva požáry menšího rozsahu likvidovali hasiči ve středu u Horní Cerekve a Olšan. „U Horní Cerekve – Těšenova hořelo na ploše přibližně 50 x 50 metrů a zasahovaly tu tři jednotky hasičů. U Olšan hořelo na ploše přibližně 20 x 20 metrů a zasahovaly zde čtyři jednotky hasičů.




