Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

U Pohledu na Havlíčkobrodsku našli ve středu válečnou munici

/
/
/
550 ZobrazeníVe středu 17. listopadu nahlásil nálezce před půl pátou odpoledne policistům nález předmětu připomínajícího munici, kterou našel na poli u Pohledu na Havlíčkobrodsku.

„Operační důstojník oznamovatele poučil, aby s předmětem nemanipuloval a vyčkal příjezdu policejní hlídky. Policisté místo nálezu zajistili a vyžádali si součinnost policejního pyrotechnika. Pyrotechnik českobudějovické expozitury předmět identifikoval jako dělostřelecký protipancéřový granát ráže 3,7 cm Pzgr. 18 německé výroby. Munici zajistil a převezl k dalšímu opatření a následné likvidaci,“ přiblížila policejní mluvčí Stanislava Rázlová.
V souvislosti s nálezy munice upozorňují policisté na Vysočině veřejnost, aby nález předmětů připomínajících munici nebo její součásti, náboje, granáty nebo zbraně okamžitě oznámili na linku tísňového volání 158 nebo na nejbližší policejní služebně.
„V žádném případě s takovými předměty nikdy sami nemanipulujte, nedotýkejte se jich a nikam je nepřevážejte. Neodborným zacházením a sebemenší manipulací s předmětem může dojít k výbuchu nebo výstřelu a můžete tak ohrozit na životě a zdraví sebe nebo ostatní osoby, které se v okolí nacházejí.
V případech, kdy je na místo přivolán policejní pyrotechnik, který zjistí, že se nejedná o nebezpečný předmět v podobě munice nebo její součásti, nehrozí oznamovateli za takové oznámení žádný postih,“ dodala tisková mluvčí.

Úvodní foto: Dělostřelecký protipancéřový granát ráže 3,7 cm Pzgr. 18 německé výroby , foto: POlicie ČR

  • Facebook
  • Twitter