Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

U Dukovany bude Armáda ČR procvičovat zabezpečení ochrany vzdušného prostoru

/
/
/
256 ZobrazeníV bezprostřední blízkosti Jaderné elektrárny Dukovany bude od čtvrtka do pátku Armáda České republiky provádět cvičení ochrany vzdušného prostoru elektrárny. Už ve čtvrtek vojáci rozmístí kolem elektrárny potřebnou techniku a zahájí přípravy na cvičení, které bude probíhat až do pátečního poledne.  Obyvatelé regionu nebudou probíhajícím cvičením nijak dotčeni a nemusí na něj reagovat.

Obě české jaderné elektrárny patří mezi jedny z nejstřeženějších objektů kritické infrastruktury státu, jejichž ochranu by v krajním případě ohrožení zabezpečovala Armáda České republiky. U jaderných elektráren probíhají v pravidelných dvouletých intervalech cvičení Safeguard, která jsou součinnostním cvičením ČEZ, Armády ČR a Policie ČR. Aktuálně připravované cvičení bude zaměřeno na současná témata vzdušné ochrany proti bezpilotním prostředkům, jakou jsou například drony.  

Vzdušný prostor kolem jaderných elektráren je vymezen tzv. Bezletovou zónou, tvořenou válcem o průměru 4 km a výšce 1,5 km, která komerčně využívaným a dostupným zařízením zamezuje vstup do tohoto vzdušného prostoru.

  • Facebook
  • Twitter