Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Týden nízkoprahových klubů Oblastní charity Jihlava

/
/
/
867 ZobrazeníTýden nízkoprahových klubů bude probíhat v týdnu 23. do 27. září. Pořadatelé budou vysvětlovat, k čemu jsou nízkoprahové kluby, a zájemci mají možnost navštívit některý z našich nízkoprahových zařízení pro děti a mládež (NZDM).

Ty pomáhají dětem a mladým lidem v obtížných životních situacích – v rodině, ve škole, s problémy v dospívání. Letošního ročníku Týdne nízkoprahových klubů se účastní více jak stovka zařízení z celé republiky, připojují se i naše kluby pod Oblastní charitou Jihlava – Vrakbar Jihlava, ZASTÁVka Telč a Maják Luka nad Jihlavou. Akci pořádá a zaštiťuje Česká asociace streetwork.

Do letošního třináctého ročníku se zapojilo na 112 zařízení z celého Česka. Cílem akce je zejména odstranit bariéry mezi kluby a veřejností, která často netuší, k čemu jsou kluby pro děti a mladé lidi slouží nebo jak přesně fungují.

“V rámci týdne pořádáme akce a ukazujeme tak činnost nízkoprahových klubů veřejnosti, školám, sousedům, firemním dárcům a dalším, aby se blíže seznámili s prací klubů. Jedná se o registrovanou sociální službu, která dětem nabízí odbornou pomoc, a hlavně pocit naprostého bezpečí. Tyto služby jsou nenahraditelné a předchází tak větším problémům, do kterých by se děti mohly dostat,” dodává ředitelka České asociace streetwork Martina Zikmundová s tím, že sami rodiče někdy chápou klub jako něco stigmatizujícího.

Nízkoprahové služby přitom pomáhají dětem, které se ocitly v tíživé životní situaci, kterou se mohou s rodiči zdráhat řešit nebo ji neumí pojmenovat. Pomáhají jim situaci pochopit, poskytují jim poradenství a informace potřebné pro řešení problému. Navíc vytváří pro děti a mladé lidi bezpečné prostředí, kde se cítí dobře. Služba je bezplatná a anonymní. Po celé republice tuto službu poskytuje téměř 900 pracovníků a služby využívá ročně několik desítek tisíc dětí.

Týdenní program našich klubů na stránkách Oblastní charity Jihlava.

Celkový přehled všech zapojených zařízení na na webových stránkách České asociace streetwork.

  • Facebook
  • Twitter