Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Podobu nové arény v Jihlavě zpracovalo šest architektů

/
/
/
931 ZobrazeníNa konci prázdnin vypršel termín pro odevzdání návrhů na podobu Horácké multifunkční arény. Návrhy šesti architektonických kanceláří byly během září vyhodnoceny, vítězný projekt představí město Jihlava 2. října na tiskové konferenci ve stávajícím Horáckém zimním stadionu.

„Součástí tiskové konference bude i vernisáž výstavy jednotlivých návrhů, které přijedou zástupci ze zúčastněných kanceláří osobně představit. Poté se mohou návštěvníci zúčastnit diskuze nejen nad oceněnými návrhy. Ukázalo, se že bylo dobře uspořádat soutěž, protože jsme dostali 6 někdy velmi odlišných podhledů na jedno zadání a mohli jsme z této palety pohledů vybírat a nespoléhat se jen na jedno řešení, jak by tomu bylo při zadání jednomu architektovi. Všechny tři oceněné návrhy si dovedu představit, že by bylo možné realizovat,“ uvedl radní David Beke, manažer výstavby Horácké multifunkční arény.

Po představení návrhů bude zahájeno jednání se zástupci vítězné architektonické kanceláře o podmínkách další spolupráce. „Smlouva s vítězem by mohla být podepsána koncem roku,“ naznačila primátorka města Karolína Koubová.

Město vyhlásilo architektonickou soutěž letos v dubnu. Hlavním předmětem bylo zpracovat návrh řešení multifunkčního objektu Horácké arény s parametry pro extraligu ledního hokeje, zázemím pro další sporty a kulturní i společenské akce, a to na místě stávajícího Horáckého zimního stadionu.

Zadání však obsahovalo i konkrétní podmínky, jako je kapacita stadionu, možnost multifunkčního využití ledové plochy, zkvalitnění prostor v okolí, napojení na dopravní infrastrukturu i ohleduplnost vůči parku Smetanovy sady.

„Multifunkční aréna by měla kromě ledních sportů být místem také pro další akce a halové sporty, velké koncerty, plesy či muzikály na ledě. Počítá se také s využitím pro tematické krátkodobé výstavy či veletrhy. Je pro nás důležité, aby návrhy počítaly s maximálně rychlou a flexibilní přestavbou ledové plochy pro ostatní akce tak, aby byla snadno flexibilně využitelná i během zimní sezóny. Arénu budujeme jako objekt lokálního i krajského významu, však s potenciálem pro uplatnění i v měřítku vyšším, například republikovém,“ přiblížil při vyhlášení soutěže David Beke.

  • Facebook
  • Twitter