Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Turnaj v pIšQworkách v Pelhřimově pro Jezdce Apokalypsy

/
/
/
761 ZobrazeníV  pondělí 19. listopadu se na Gymnáziu a Obchodní akademii v Pelhřimově uskutečnil oblastní turnaj v pIšQworkách. Vítězství si nakonec odvezli Jezdci Apokalypsy.

Turnaj v Pelhřimově je další zastávkou oblastních turnajů pIšQworek. Letos jsme se tu opět zastavili a rozhodli o absolutním vítězi.
Velká rivalita probíhala mezi Gymnáziem Pacov a pořadatelskou školou. Školy mezi sebou soupeřily už na několika oblastních kolech, a dokonce i krajských.
Utkání za utkáním se domácí blížili k finálové pásce, která pro někoho skončila neviditelnou hned v rozřazovacích kolech, někomu se zavřela přímo před nosem. V semifinále se utkaly čtyři nejlepší týmy, atmosféra houstla a napětí bylo hmatatelné.
Vítěz mohl být ale jen jeden.
1. místo tým Jezdci Apokalypsy (Gymnázium Pacov) v podání – Jan Smolek, Patrik Vondráš, Martin Hruška, Václav Fabík, Karel Vágner
2. místo tým I slepá veverka si občas oříšek najde ( GYOA Pelhřimov) v podání – Jan Jaroš, Marek Bedřich, Michal Šulc, Jan Vyhnálek, Lukáš Kaňka
3. místo tým Ty jiní (Gymnázium dr. A. Hrdličky Humpolec.) v podání – Tomáš Škaryd, Martin Hendrych, Jan Březík, Filip Antoni, Jiří Klubal

Informace o soutěži
Soutěž pIšQworky jsou mistrovstvím základních a středních škol České a Slovenské republiky v piškvorkách. Letošního jedenáctého ročníku se účastní více než 1400 týmů z 660 škol. Každou školu mohou reprezentovat maximálně čtyři pětičlenné týmy. Některé týmy musely absolvovat i školní kolo, aby mohly poměřit své síly s okolními soupeři. Výherci oblastních turnajů postupují do třetí úrovně, do turnajů krajských. Nakonec ti nejlepší ze všech krajů se přijedou 7. prosince poprat o mezinárodní titul mistra v pIšQworkách na grandfinále do Brna. Soutěž pořádá spolek Student Cyber Games, jehož členové se snaží naučit studenty hrou novým dovednostem. V první polovině roku pořádají i Prezentiádu, při nichž se studenti učí prezentačním dovednostem, práci s vizuálem prezentací, nápaditosti, ale také plynulosti projevu a práci v týmu. Soutěže se totiž účastní dvou až tříčlenné týmy.

Veškeré podrobnosti naleznete na webových stránkách.

  • Facebook
  • Twitter