Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Trolejbusy budoucnosti v Jihlavě

/
/
/
1289 ZobrazeníNový typ trolejbusu Škoda 32 Tr, který koupí DPMJ představí v neděli 22. září při dni otevřených dveří v Jihlavě. Nové parciální trolejbusy by měly na jihlavské silnice najet poprvé příští rok na podzim. Už nyní však podepsal Dopravní podnik města Jihlavy (DPMJ) nákupní smlouvu.

Celkem sedm dvounápravových nízkopodlažních třídveřových parciálních trolejbusů typu ŠKODA 32 Tr a tři nízkopodlažní trolejbusy Škoda 32 Tr, budou stát necelých 129 milionů korun.

„Nejprve se předpokládá jejich nasazení na linku C, která se nově prodlouží až na zastávku Kaufland, čímž dojde k propojení sídliště Březinky s obchodní zónou podél ulice Romana Havelky. Ve druhé polovině roku 2022 by být současná linka 3 a část linky 12 z Masarykova náměstí po Antonínův Důl převedena z autobusů na trolejbusy,“ uvedl Radim Rovner, výkonný ředitel DPMJ.

Nákup nových parciálních trolejbusů byl z většiny podpořen dotací z fondů Evropské Unie. Poprvé budou v Jihlavě k vidění při Evropském týdnu mobility, a to 22. září při Dnu otevřených dveří DPMJ.

„Návštěvníci si budou moci trolejbus Škoda 32 Tr detailně prozkoumat i zevnitř, chybět ale nebude ani občerstvení a musím zmínit, že akce se bude konat za každého počasí, protože veškerá zábava bude ve vnitřních prostorách samotného podniku,“ pozval Radim Rovner.

  • Facebook
  • Twitter