Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Tříkrálová sbírka v Rozsochatci úspěšná, koledníci vybrali o deset tisíc víc než vloni

/
/
/
418 ZobrazeníV letošním roce se konala v Rozsochatci a v místní části Jahodov tříkrálová sbírka v pátek 5. a v sobotu 6. ledna. Několik skupinek Tří králů obcházelo obec s kasičkami a u každého domu zazpívali koledy. Lidé v obci štědře přispěli do celostátní sbírky pořádané Oblastní charitou Havlíčkův Brod.

Veškeré finanční prostředky, které koledníci vybrali, putují na celostátní konto Charity České republiky 65 % se vrací přímo Oblastní charitě Havlíčkův Brod na pomoc lidem v nepříznivé situaci, 15 % putuje na projekty Diecézní katolické charity Hradec Králové, 10 % pomůže potřebným v zahraničí, 5 % podpoří celostátní projekty a 5 % jsou náklady spojené se sbírkou.

Část vybraná Oblastní charitou v Havlíčkově Brodě bude v tomto roce použita v regionu pro podporu Střediska rané péče na zorganizování pedagogicko-rehabilitačního pobytu pro jeho uživatelské rodiny s dětmi, dále na financování letního pobytového tábora pro klienty Šipky, kteří nemají pro své děti finance, aby se účastnily školních výletů.
Více informací naleznete na www.hb.charita.cz nebo na Facebooku a Instagramu.

Při středečním sčítání vybraných příspěvků v Rozsochatec se stala příjemným překvapením částka 36 417 korun, což bylo o 10 000 korun více než v předešlém roce. Organizátoři všem koledníkům i štědrým dárcům děkují.

  • Facebook
  • Twitter