Tříkrálová sbírka startuje 1. ledna i na Vysočině – prozatím online – Vysočina-news.cz
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
Podpořte nás prosím.

Please turnoff your ad blocking mode for viewing your site content

img

Tříkrálová sbírka startuje 1. ledna i na Vysočině – prozatím online

/
/
/
313 ZobrazeníPoprvé po dvaceti letech nevyjdou tři králové v první den nového roku do ulic. Stane se tak z důvodu pokračující epidemie Covid-19 a s ní souvisejícím nastavením protiepidemických opatření. Česká republika se stále nachází v 5. stupni tzv. PSA, který tradiční tříkrálovou koledu neumožňuje.

Organizace sbírky se proto přesouvá aktuálně do online prostoru. Možností, jak podpořit služby Oblastní charity Žďár nad Sázavou, je mnoho. Jednou z nich je online kasička umístěná na webových stránkách www.trikralovasbirka.cz, kde si dárce sám určí, které charitě chce pomoci. Všechny další formy podpory včetně online kasičky naleznou zájemci i na webu www.zdar.charita.cz.

„Je nám velice líto, že prozatím nemůžeme koledovat tak, jak jsme po dvacet let zvyklí a přinášet tím v této nelehké době radost. Nicméně respektujeme nastavená opatření a nepřestáváme doufat, že v druhé polovině ledna přece jen tři králové budou moci na svou tradiční pouť vyrazit. Nyní prosíme naše koledníky, aby prozatím do ulic nevycházeli a čekali na naše pokyny ke koledování,“ sdělila Michaela Kuchtová, koordinátorka Tříkrálové sbírky pro Žďársko.
V současné době vyjednává žďárská charita umístění kasiček na veřejných místech zejména ve velkých městech regionu. Aktuální seznam míst bude na začátku ledna vyvěšen na webových stránkách i sociálních sítích Oblastní charity Žďár nad Sázavou.

Termín tříkrálové koledy byl pro rok 2021 mimořádně prodloužen až do 24. ledna. Pokud bude epidemiologická situace příznivější, mohla by být sbírka ve své tradiční formě ještě obnovena. Aktuální informace, pozvánky na online akce včetně online benefice ve spolupráci se základními školami žďárského okresu a zajímavá videa nalezne veřejnost na webu.

„Tříkrálové finance jsou pro nás velmi důležité, a proto pevně doufám a věřím, že si nás tentokrát tříkráloví dárci najdou a budou k nám štědří i přesto, že by je třeba koledníčci nemohli sami navštívit. Prosím, využijte případně všech ostatních možností, jak Tříkrálovou sbírku podpořit. Je pro nás významným finančním zdrojem, protože pomáhá právě tam, kde finance nejvíce chybí nebo se obtížně získávají. Několikrát například tříkrálové peníze zachránily služby, které se nepodařilo plně podpořit z veřejných zdrojů, a které bychom museli bez této pomoci omezit. V roce 2021 budou ještě důležitější než jindy. S velkými obavami sledujeme připravované změny v daňovém systému, na které se stejnou obavou reagují obce i kraj, které jsou našimi podporovateli. Už nyní máme zprávy, že objem financí určený pro naše služby bude v příštím roce i z těchto důvodů omezený. Prosím, nezapomeňte na nás a pomáhejte s námi,“ upřesňuje důležitost a potřebnost sbírky pro žďárskou charitu ředitelka Jana Zelená.

Tříkrálová sbírka bude otevřená celoročně. Přispívat bude možné stále na účet 66008822/0800 u České spořitelny, variabilní symbol pro žďárskou charitu 77706800.
Jednorázově i trvale lze sbírku podpořit zasláním dárcovské SMS na číslo 87 777 ve tvaru: DMS KOLEDA 30, DMS KOLEDA 60 či DMS KOLEDA 90, DMS TRV KOLEDA 30, DMS TRV KOLEDA 60 či DMS TRV KOLEDA 90.

  • Facebook
  • Twitter