Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Triatlonistka Sandra Kocúrková sbírá celoevropské úspěchy

/
/
/
1162 ZobrazeníPravděpodobně nejvydařenější sezónu zažila letos havlíčkobrodská sportovkyně Sandra Kocúrková, která se už několik let věnuje terénnímu triatlonu.

V neuvěřitelně náročných závodech Xterra, které se skládají z 1,5 km plavání, cca 38 km trati na horském kole a desetikilometrového běhu, v konkurenci desítek žen z celé Evropy vybojovala zlato ve všech třech závodech, kterých se v Rumunsku, Polsku, a nakonec také v Německu zúčastnila. Stala se mistryní Evropy a absolutní vítězkou série evropské Xterra Tour 2018 ve své věkové kategorii. Prvenství přivezla také ze Slovenska, kde překonala sama sebe na tratích údajně nejtěžšího dlouhého triatlonu světa – Jánošíkovi a tím se kvalifikovala na Mistrovství světa v tzv. Extrémním dlouhém triatlonu, který se pojede v příštím roce v Norsku pod hlavičkou závodu Norseman.

„Člověk si vždycky přeje zúročit tvrdý trénink v závodech a udělat co nejlepší výsledky, ale asi ani já sama jsem nečekala, že se letošek tak moc povede,“ pochvaluje si Sandra Kocúrková, která ještě na začátku sezony byla Sandrou Pytlíkovou, v průběhu tvrdé sportovní přípravy totiž ještě zvládla zorganizovat svatbu a v červnu se vdát.

„Ty nejdůležitější závody, na kterých jsem chtěla nejvíce uspět, se mi nahrnuly téměř do jednoho měsíce – srpna. Šla jsem ze závodu do závodu a nebyl moc prostor na regeneraci. Hodně to bolelo, tělo jsem přemlouvala k maximálním výkonům v každém závodě, do cílů jsem často dobíhala v slzách, ale za ten boj a slzy to rozhodně stálo,“ hodnotí spokojeně Sandra Kocúrková a jedním dechem přibližuje plány pro příští sezonu. „Cíl je jednoznačný, udělat co nejlepší výsledek na mistrovství světa, kde se na start postavím v kategorii PROFI a bude nesmírně těžké závodit s profesionály. Veškerá příprava se proto bude soustředit k tomuto závodu,“ dodává Sandra Kocúrková s tím, že by se ráda zúčastnila Extrémního dlouhého triatlonu Swissman ve Švýcarsku a podala co nejkvalitnější výkony v zahraničních závodech Xterra.

Co je XTERRA?

Terénní triatlon v náročném terénu na vzdálenosti 1,5 km plavání, cca 38 km horské kolo a 10 km běh. Celý závod je Sandra schopná zvládnout za neuvěřitelné 3 až 4 hodiny, záleží na okolnostech a podmínkách.

Jánošík

Extrémní dlouhý triatlon na vzdálenosti 3,8 km plavání, 180 km horské kolo a 42 km běh v horském terénu. Celkové převýšení závodu je 5 800 metrů. Navíc se startuje o půlnoci a celý závod Sandra zvládne za zhruba 19 hodin, muži ho samozřejmě absolvují v kratším čase. „Tenhle závod je něco, co člověk, který to nezažil, nikdy nepochopí. Člověk se dostává na pokraj svých sil, sáhne si na své totální dno, aby z toho dna musel ve finále ještě něco vydolovat a dostat se do cíle,“ uzavírá Sandra Kocúrková.

 

  • Facebook
  • Twitter