Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Třetí letní prověrka fotbalistů Vysočiny ve Zbuzanech proti Jablonci

/
/
/
615 ZobrazeníFotbalisté FC Vysočina v úterý 26. června od 16.00 nastoupí k třetí a dosud nejtěžší zápasové prověrce v rámci letní přípravy. Ve středočeské obci Zbuzany je čeká náročná konfrontace proti 3. celku uplynulého prvoligového ročníku a účastníkovi Evropské ligy – FK Jablonec. 

Pro kádr kouče Petra Rada, v němž nyní bojuje o základní sestavu hned trojice exjihlavských fotbalistů Jan Hanuš, Lukáš Masopust a Davis Ikaunieks, půjde o první přípravný duel po náročném úvodním kondičním bloku. Na Vysočinu čeká silný soupeř, s nímž má jihlavský tým velmi negativní prvoligovou bilanci pouze dvou výher a pěti remíz ze 14 vzájemných duelů. Ještě hůře z hlediska FC Vysočina vyznívá pohled na poslední 3 měření sil, které nabídly jasné výhry Severočechů s celkovým hrozivým skóre 14:0.

Své o tom ví i asistent trenéra Michal Šmarda: „Půjde o velmi kvalitní přípravu proti silnému soupeři. Pravděpodobně půjde o naši nejtěžší prověrku v dosavadním průběhu letního bloku. Takový duel je samozřejmě zpestřením a určitým vrcholem dílčích tréninkových cyklů. Zároveň nám ukáže možnosti týmu a body, na nichž musíme v tréninku či doplnění kádru zapracovat. Proti Jablonci hodláme dát některým fotbalistům větší porci minut a využít o něco menší počet hráčů, než v předchozích duelech. Má to částečné zdravotní důvody a hlavně musíme respektovat vysokou kvalitu soupeře, při níž by pro některé mladé hráče byl tento protivník nad jejich možnosti a síly.“

Jak asistent kouče Svědíka FC Vysočina hodnotí dosavadní průběh přípravy? Nakolik je spokojen s přístupem hráčů a prací celého týmu? „Myslím, že z hlediska přístupu a pracovitosti hráčů je vše v pořádku. Je pravdou, že pro některé mladé hráče jsou nároky, které na ně klademe, něčím novým a musí je teprve vstřebávat.“

  • Facebook
  • Twitter