Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Policisté o víkendu odstartovali na Vysočině letní dopravně bezpečnostní akce, zjistili 276 přestupků

/
/
/
645 ZobrazeníUplynulý víkend probíhala na Vysočině dopravně bezpečnostní akce zaměřená na kontrolu všech účastníků silničního provozu s cílem ovlivnit nekázeň účastníků silničního provozu a snížit počet dopravních nehod na silnicích kraje. Dopravně bezpečnostní akce pak budou pokračovat po celé letní prázdniny. Hlavní nápor motoristů na silnicích všech typů se očekává nadcházející víkend. 

„Do kontrol se zapojili policisté dopravní, pořádkové a cizinecké policie, kteří v průběhu víkendu zkontrolovali 2 162 vozidel a zjistili 279 dopravních přestupků. Celkem 276 přestupků v dopravě vyřešili policisté uložením pokuty v příkazním řízení. Tři zjištěné přestupky budou odevzdány do správního řízení místně příslušnému správnímu orgánu. V 83 případech řidiči překročili nejvyšší povolenou rychlost jízdy, ve čtyřech případech policisté zjistili, že řidič byl v podnapilém stavu – v jednom případě se řidič dopustil přečinu, neboť dechová zkouška vykázala hodnotu vyšší než jedno promile alkoholu. Ve 31 případech policisté zjistili, že řidiči nebo jejich spolujezdci nepoužili při jízdě bezpečnostní pásy, v 52 případech neměli řidič v pořádku technický stav svého vozidla a čtyři řidiči jeli po dálnici D1 bez platné dálniční známky,“ popsala Dana Čírtková, tisková mluvčí krajských policistů na Vysočině.

Z pohledu bezpečnosti a plynulosti silničního provozu patří letní prázdninové období mezi nejrizikovější v rámci celého roku, a proto by měli podle informací policistů všichni účastníci, motorizovaní i nemotorizovaní, věnovat zvýšenou pozornost dodržování všech zákonem stanovených povinností a při jízdě se plně věnovat řízení vozidla. Při cestování s dětmi je důležité používat dětské autosedačky. V opačném případě hrozí riziko dopravních nehod.

„Z našich zkušeností víme, že letní prázdniny bývají spojené především s vyšším pohybem nemotorizovaných účastníků, dětí i dospělých a ti jsou na silnicích velmi zranitelní. Často se v silničním provozu pohybují děti i dospělí na jízdních kolech nebo bruslích a zapomínají na používání ochranných prostředků, jako jsou cyklistické přilby, chrániče a především reflexní prvky. Cyklisté si musí uvědomit, že podle zákona je cyklista, který je mladší osmnácti let, povinen použít za jízdy ochrannou přilbu. Přilba je to jediné, co v případě pádu na komunikaci nebo při střetu s jiným vozidlem, chrání cyklistovi hlavu a v mnoha případech již přilba zachránila svému uživateli život. Je proto nutné používat přilbu i tehdy, pokud je cyklistovi více jak osmnáct let, dodala Dana Čírtková.

  • Facebook
  • Twitter