Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Třebíčští senioři vytvořili originální mandaly

/
/
/
611 ZobrazeníObyvatelé domu s byty zvláštního určení na ulici Fr. Hrubína v Třebíči v minulých týdnech věnovali zvláštní tvůrčí činnosti, vyráběli netradiční mandaly.

Mandala je kruhový ornament, který reprezentuje jednotu a rovnováhu. Jde o nadčasový symbol vyskytující se ve všech dobách a kulturách. V dnešní době se mandaly těší velké popularitě, vyrábějí se za použití různých druhů barev a technik. Senioři si tentokrát mohli vyrobit svoji vlastní originální mandalu z pestrobarevných látek a peříček.

Naše lektorky nejprve vysvětlily techniku, a poté účastníkům nabídly nastříhané kousky látek různých barev, a také polystyrenová vajíčka, do kterých se látky upevňovaly pomocí nůžek. Během práce byl prostor ke sdílení a povídání si o tom, co se odehrálo během doby, kdy se senioři neviděli. Pokud měl někdo problémy s upevňováním kousků látek, lektorky pohotově a s radostí pomohly. Nakonec vznikly moc pěkné mandaly, které si senioři mohou zasadit do vázy nebo zavěsit na stužku.

Na závěr setkání se ještě povídalo o všem možném, přišla řeč i na špatné zkušenosti s podvodníky, kteří využívají dobrého úmyslu starších lidí. Bylo šokující zjistit, že takovou zkušenost má většina z nich.

Archa není pouze místem, kde se odehrávají zábavné volnočasové aktivity. Vytváří rovněž bezpečné prostředí pro seniory, kde se mohou bez obav se vším svěřit. Díky těmto setkáním se senioři více zapojují do společenského života, a jsou tak lépe informováni o aktuálních problémech.

  • Facebook
  • Twitter