Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Třebíč zakončila sezónu účastí ve finále poháru

/
/
/
559 ZobrazeníÚčastí ve finále Českého baseballového poháru (ČBP) zakončili muži týmu Třebíč Nuclears letošní sezonu. Podruhé za sebou zůstali krůček od postupu do extraligového play-off, podruhé během krátkého účinkování v nejvyšší soutěži se probojovali do bojů o druhou nejcennější trofej – baseballový pohár.

Draci Brno U21 – Třebíč Nuclears 9:2
Na nejmladší extraligový tým, a to jak délkou působení, tak průměrným věkem hráčů, který je pouhých 22,3 roku, jde určitě o velmi zajímavý výkon. Zvlášť, když staví především na vlastních odchovancích sbírajících cenné zkušenosti vedle zahraničních hráčů. Těmi dnes mimochodem disponují všechny extraligové celky.

Finále Českého baseballového poháru mezi Třebíčí bez zahraničních posil, které se už vrátily zpět do zámoří, a juniorkou Draků posílenou o hráče A týmu bylo atraktivní hned z několika důvodů. Především se proti sobě na nadhozu postavili hráči, kteří před pár dny společně vybojovali titul mistrů Evropy do 23 let. Zatímco ve finále evropského šampionátu nastoupili proti Německu v jednom dresu, v pohárovém utkání hájil každý barvy svého domácího klubu.

Úspěšnější byl tentokrát Ondřej Furko z brněnských Draků, který během čtyř směn dovolil Třebíči jediný hit a udržel skóre bez bodu. Lukáš Hlouch z Třebíče si vybral slabší chvilku v dohrávce třetí směny, kdy se po metách zdarma, chybě při ulívce a dalších nepřesných nadhozech dostali Draci do vedení 3:0.

Na zklidnění situace poslal trenér Jan Gregor do hry zraněného Robina Vávru, který nakonec ve vypůjčených spajkách vydržel na nadhazovacím kopci až do sedmé směny a udržel čisté konto. Spoluhráči v útoku navíc dokázali dvěma doběhy v šestém inningu snížit na rozdíl jediného doběhu a za stavu 2:3 tak vlastně začínal zápas znovu.

Rozhodnutí přinesla dohrávka osmého inningu, když střídající Martin Mazura podlehl tlaku brněnských pálkařů, kteří dokázali získat v této směně hned 6 bodů. Hráči Třebíče už neměli v posledním inningu proti Radimu Chroustovi dost sil na zvrat, a tak do dračí sbírky přibylo osmnácté pohárové vítězství.

„Zápas pro nás nebyl úspěšný, i když jsme ještě v úvodu osmé směny hráli s Draky 2:3. Termín finálového utkání Českého poháru byl stanoven pozdě po sezóně, kdy v našem týmu mají zápasové tempo už jen junioři hrající soutěž do jednadvaceti let,“ řekl po zápasu trenér Třebíče Jan Gregor a pokračoval v hodnocení příčin porážky: „Klíčové bylo, že se nám nedařilo prosazovat proti nadhazovačům Draků, kteří byli posíleni o hráče jejich A týmu, a v poli jsme udělali několik chyb po zkrácené hře.“

Pohárové finále bylo posledním utkáním mužů v sezoně a zřejmě i posledním zápasem trenéra Jana Gregora u A týmu Nuclears. Že by mohlo dojít ke změně na trenérském postu, naznačoval Gregor už v úvodu sezóny. „Rád bych se teď alespoň nějakou dobu věnoval v klubu především trénování mládeže. Tam teď vidím ten nejdůležitější úkol, aby nám časem neujel vlak,“ dodal ke svému odchodu od týmu mužů Gregor.

Za čtyři roky působení u A týmu Nuclears zaznamenal vítězství v první lize a postup do extraligy, dvakrát účast ve finále Českého baseballového poháru a dvakrát sedmé místo v nejvyšší soutěži, když Třebíči unikla účast v play-off o jedinou výhru.

  • Facebook
  • Twitter