Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Třebíč hostí Euro Baseball Tour

/
/
/
1012 ZobrazeníDalší velkou mezinárodní akci hostí v těchto dnech sportovní areál Na Hvězdě v Třebíči. Téměř osmdesát mladých hráčů z šesti evropských zemí zde absolvuje letní kemp Euro Baseball Tour.

Talentům z České republiky, Slovenska, Německa, Nizozemí, Rakouska a Běloruska se zde věnuje početná mezinárodní skupina trenérů, ve které nechybí ani reprezentanti ČR (Jakub Sládek) a zástupci z tradičních baseballových destinací, jako jsou USA (Jake Rabinowitz) nebo Kuba (Arian Quirantes).

Hráči jsou rozděleni do celkem sedmi týmů, na jejichž vedení se podílejí i čeští reprezentanti. Vedle tréninkové přípravy hrají také celotýdenní turnaj, a to ve dvou věkových kategoriích – skupina do 13 let soupeří na menším mládežnickém hřišti a hráčům do 15 let patří pro utkání extraligové hlavní hřiště. Hlavní organizátorem Euro Baseball Tour (EBT) je Pavel Jozek, místopředseda Třebíč Nuclears.

Podobné letní kempy jsou v baseballovém světě běžné, u nás je však EBT novinkou, měli jste pro akci nějaký vzor v zahraničí?
Ano, minulý rok jsme se zúčastnili společně s Michalem Hanušem v roli otců podobné akce v Holandsku. Podobné akce jsou běžné v USA i po celém světě. Naši synové Pavel Jozek, Mikuláš Hanuš a Šimon Hanuš byli v roce 2018 draftováni do týmů, museli se seznámit s novým prostředím, spoluhráči, trenéry, hráli baseball, který milují, a komunikovali celý týden anglicky.

Jaká je hlavní myšlenka kempu, na kterém se potkávají hráči, trenéři a rozhodčí z různých zemí napříč kontinentem?
Hlavní myšlenkou je dát klukům nové zkušenosti, naučit se nové tréninkové metody od trenérů z celé Evropy, získat nové kontakty, přátele a užít si baseball v období, kdy hrají pouze hráči zařazení do reprezentací a výběrů LL.

Do Třebíče se sjeli účastníci s osmi zemí. Nejčastěji je Na Hvězdě z cizích jazyků slyšet angličtina, němčina, nizozemština ale i ruština. Jak spolu hráči v jednotlivých týmech komunikují?
Nejvíc se komunikuje anglicky, ale většina z nás oprášila i ruštinu.

Euro Baseball Tour je v půlce. Dokážete už teď říct, jestli kemp splnil očekávání organizátorů a bude stejná akce na Vysočině i příští rok?
Určitě ano, už nyní můžeme říci, že je nová akce úspěšná. Vždy je ale co zlepšovat a musíme se ponaučit z drobných chyb. Už nyní se těším na příští kemp, který máme v plánu v termínu od 9. do 14. srpna 2020. Druhý ročník plánujeme navíc rozšířit o další dvě kategorie, a to pro hráče do 11 let a do 18 let. V hlavě máme plno nových myšlenek a poznatků z historicky prvního ročníku Euro Baseball Tour v Třebíči.
Bez partnerů, dobrovolníků, rozhodčích, zapisovatelů, fotografů a ochotného personálu domácího klubu Třebíč Nuclears by turnaj nebylo možné zvládnout. I touto cestou bych chtěl poděkovat všem, kteří se na Euro Baseball Tour podílejí.

  • Facebook
  • Twitter