Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Třebíč aktuálně školky zavírat nebude

/
/
/
569 ZobrazeníMateřské školy v Třebíči zůstanou nadále otevřené. Pro děti rodičů, kteří pracují v aktuálně tolik důležitých zaměstnáních, pro děti lékařů, zdravotních sester ale i jiných profesí, je to mnohdy jediný způsob zajištění hlídání svých dětí.

Plošné uzavření školek bude vedení města zvažovat ve chvíli, kdy klesne počet dětí ve všech třebíčských mateřských školách pod deset.

Do těchto součtů není započítána ZŠ a MŠ Na Kopcích, která byla určena pro zajištění péče o děti ze všech 93 obcí správního obvodu ORP Třebíč ve věku od tří do deseti let, jejichž rodiče jsou například policisté, zdravotníci, hasiči nebo pracují v sociálních službách.

Z pohledu zákona má rodič právo na ošetřovné tehdy, pokud dojde k uzavření všech mateřských škol na území města. K tomuto kroku však vedení města s ohledem na žádost Nemocnice Třebíč a Krajské hygienické stanice nepřistoupilo. Minulý týden navštěvovalo školky 37 dětí, tento týden to je kolem 30 dětí. „Sestěhování do jedné nebo dvou školek by rodičům nárok na ošetřovné neumožnilo. Jakékoliv slučování tedy není řešení, navíc vytváření větších kolektivů dětí by nebylo vhodné“ vysvětlil starosta Pavel Pacal.

Přítomnost dětí ve školkách je podle hygienické stanice bezpečné. „Pravděpodobnost nakažení dítěte je v prostorách mateřské školy po konzultaci s hygienickou stanicí nejmenší ze všech variant hlídání,“ dodal Pavel Pacal.

Učitelky mateřských škol společně se zdravotníky, hasiči, policisty, prodavačkami, lékárníky, pošťáky a mnohými dalšími profesemi pomáhají celé společnosti lépe zvládat současnou krizovou situaci. „Jsou to lidé takzvaně v první linii. Neumím si představit naše město například bez týdny vyvezených odpadků, nemocnice i ambulance bez zdravotních sester, prodejny potravin bez prodavaček a další. Velmi si vážím obětavé práce, kterou tito lidé pro společnost vykonávají,“ uzavřel Pavel Pacal.

  • Facebook
  • Twitter