Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Traktorista v silně podnapilém stavu se v Urbanově srazil s druhým

/
/
/
1333 Zobrazení
V úterý 20. října po patnácté hodině došlo na místní komunikaci v Urbanově ve směru na Nevcehle na Jihlavsku dopravní nehodě. Osmapadesátiletý řidič traktoru Zetor 7245 s přívěsem se srazil s traktorem Zetor 7011 s přívěsem.

Srážka odhodila jízdní soupravu na zeď rodinného domu. „Policisté dechovou zkouškou zjistili u viníka havárie hodnotu 2,89 promile alkoholu v dechu, potvrdily to i opakované zkoušky – 2,74 promile alkoholu v dechu. Řidiči zakázali další jízdu a zadrželi mu řidičský průkaz. Řidič druhého traktoru měl výsledek dechové zkoušky negativní. Policisté ale zjistili, že nevlastní potřebnou skupinu řidičského oprávnění k tomu, aby mohl uvedenou soupravu řídit.
Při dopravní nehodě vznikla hmotná škoda v celkové výši 85 000 korun. Ve věci policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky,“ popsala událost Dana Čírtková, tisková mluvčí krajských policistů na Vysočině, s tím, že se věc bude řešit ve zkráceném přípravném řízení.
Při nehodě se podle informací policistů nikdo nezranil. Přestupek u druhého řidiče policisté zadokumentovali a oznámí jej k vyřízení do správního řízení místně příslušnému správnímu orgánu.

  • Facebook
  • Twitter