Tradiční výstava betlémů v Muzeu Vysočiny v Třebíči – Vysočina-news.cz
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
Podpořte nás prosím.

Please turnoff your ad blocking mode for viewing your site content

img

Tradiční výstava betlémů v Muzeu Vysočiny v Třebíči

/
/
/
817 ZobrazeníVe čtvrtek 10. prosince bude zpřístupněna v Muzeu Vysočiny v Třebíči výstava, která představí tradiční betlémy z regionu, zájemci si ji mohou prohlédnout do 17. ledna 2021. Vzhledem k současné situaci bude výstava otevřena bez vernisáže.

V bývalé konírně letos návštěvníci naleznou takřka výhradně betlémy ze sbírky třebíčského muzea. Výstavě dominují dva velké betlémy. Prvním z nich je jediný vypůjčený exponát: dřevěný vyřezávaný betlém z nedaleké Číměře. Autorem figur je Karel Štveráček z Číměře, autorem betlémské stáje František Dvořák z Vladislavi. Druhým je velký stavěcí betlém Jindřicha Mládka ze sbírky Muzea Vysočiny Třebíč. Výstavu doplňují tradiční třebíčské skříňkové betlémy, které naše muzeum každoročně reprezentují na výstavách nejen v České republice, ukázky obloh nebo nové přírůstky naší muzejní sbírky.

V letošním roce se třebíčské muzeum podílí na vánoční výstavě v Muzeu Hrotovicka, která je přístupná do 8. ledna 2021.

Od 19. prosince do 6. ledna bude do muzea umožněn vstup ve skupinách po půlhodinových intervalech. Vstupenky na konkrétní čas je možné si zakoupit na pokladně muzea.

  • Facebook
  • Twitter