Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Jihlava dá do dopravní infrastruktury příští rok skoro 90 milionů

/
/
/
929 Zobrazení
V letošním roce Jihlava jen do oprav chodníků nainvestovala přes dvacet milionů korun. Plánované investice do rozvoje dopravní infrastruktury na příští rok ale dosahují 90 milionů korun.

Opravy chodníků má na jihlavském magistrátu podle ceny a náročnosti jednotlivých stavebních akcí na starosti odbor dopravy a odbor rozvoje města. Letos město pod jejich taktovkou opravilo chodníky například na sídlišti Březinova, Demlova nebo ve Vojanově či Hamerníkově ulici, kde město dokonce testuje nový typ chodníku pro bezpečnou chůzi. Dále byl dokončen chodník a parkoviště u základní a mateřské školy v ulici Nad Plovárnou, umístění schodiště mezi ulicí Vlasty Javořické a Ortenovou ulicí a nahradil most propustkem v ulici U Dvora.

V režii samotného odboru dopravy byly v letošním roce uskutečněny zejména opravy mostů, a to na ulici Křižíkova, Ke Střelnici a Mlýnská. Také byla opravena lávka pro pěší v Křižíkově ulici, která vede na nové dopravní hřiště. V příštím roce odbor dopravy opraví 600 metrů chodníků přibližně za čtyři miliony korun. Odborem rozvoje města jsou pak naplánovány investice do obnovy a rozšíření dopravní infrastruktury za téměř 94 milionů korun, je ale nutno uvést, že se do částky nepočítají výstavby cyklostezek.

„Budou se dělat například nové chodníky v Brtnické ulici od Krajní ulice směrem na Pančavu, dále v Hálkově, Smrčenské, Znojemské, U Dlouhé stěny nebo Křižíkově. Dále se chystá například rekonstrukce lávky pro pěší přes řeku Jihlavu u Strojírenské ulice, výstavba nových zastávek MHD ve Vrchlického ulici před nemocnicí nebo úprava zastávek v ulici 5. května. Obnovovat se budou příští rok chodníky v Žižkově ulici, Pod Příkopem, Kosovské či Brtnické. Největší akce se chystá v Antonínově Dole, kde se kromě výstavby chodníku a veřejného osvětlení bude budovat i dešťová kanalizace,“ doplnil náměstek pro oblast rozvoje města Petr Ryška.

Díky nabytí vodohospodářského majetku městem se bude navíc příští rok opravovat i infrastruktura pod zemí. „Pro příští rok je již naplánovaná rekonstrukce kanalizace a přeložka vodovodu v ulici Mlýnská a výstavba kanalizace a vodovodu v ulici Strojírenská, kterou bude mít na starosti odbor rozvoje města. Tím začne první část obnovy vodohospodářské infrastruktury v Jihlavě, která po desítky let kvůli sporům stagnovala. Beru to jako jeden z největších úspěchů současného volebního období,“ doplnila primátorka města Karolína Koubová s tím, že o konečné podobě rozpočtu budou zastupitelé hlasovat až na svém setkání 17. prosince.

  • Facebook
  • Twitter