Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Tradiční lidovou kulturu na Vysočině představí v Třebíči

/
/
/
1043 ZobrazeníVýstava Tradiční lidová kultura v Kraji Vysočina bude zahájena v sobotu 21. dubna v 15.00 v rámci Jarní zámecké slavnosti ve výstavní síni v Předzámčí. Pořádá ji Muzeum Vysočiny Třebíč ve spolupráci s Městským kulturním střediskem v Třebíči a uskutečňuje se za finanční podpory Ministerstva kultury České republiky. 

„Na výstavě se návštěvníci seznámí s bohatou činností našeho regionálního pracoviště tradiční lidové kultury. Představí se jim lidoví tvůrci, kteří dokonale ovládají postupy, dovednosti, znalosti, popř. technologie ve svém oboru a byli po zásluze oceněni titulem Mistr tradiční rukodělné výroby Kraje Vysočina a Nositel tradice lidových řemesel České republiky. Také budou mít zájemci možnost poznat dochované a dosud živé jevy tradiční lidové kultury v našem regionu, zapsané pro svou jedinečnost na krajském a republikovém seznamu kulturního dědictví,“ přiblížila Eva Novotná z Muzea Vysočiny Třebíč. V hudebním programu při zahájení vystoupí Dudácká muzika ZUŠ Hrotovice. Otevírací doba je od pondělí do pátku od 9.00 do 17.00 a v sobotu a v neděli od 10.00 do 17.00.

  • Facebook
  • Twitter