Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Fotbalisté FC Vysočina v sobotu touží po zlomení prokletí Ďolíčku

/
/
/
689 ZobrazeníFotbalisté FC Vysočina ještě nikdy v historii nezvítězili ve vršovickém Ďolíčku, přičemž se o to pokoušeli už sedmkrát. Prolomení kouzla či spíše prokletí stadionu Bohemians Praha 1905 by právě nyní přišlo celkem vhod. Oba celky se v sobotu 21. dubna od 17.00 střetnou v duelu.

To Bohemians jsou nyní oproti minulosti ve velké pohodě. Po 24 odehraných kolech první ligy se usadili na sedmé příčce tabulky se ziskem 34 bodů, tudíž do konce soutěže mohou hrát velice uvolněně. To ostatně názorně demonstrovali v posledním duelu v Ďolíčku, v němž 5:2 deklasovali ligového lídra z Plzně. Zároveň potvrdili, že se jim na svém stadiónu velmi daří. V tabulce domácích utkání náleží mezi nejlepší, čemuž hodně přispěla 100% bilance ze čtyř dosavadních jarních zápasů ve Vršovicích. Tým trenéra Martina Haška postupně porazil Brno, Duklu Praha, Teplice a už zmíněnou Viktorii. Naopak na první jarní bodový import z venku zatím Klokani čekají. V posledním kole podlehli v Ostravě 2:0.

Jihlavský asistent trenéra Michal Šmarda svoji prvoligovou kariéru uzavřel v ročníku 2007/08 právě v zelenobílém dresu. Může tak dobře zodpovědět na dotaz, v čem spočívá kouzlo Ďolíčku? Vnímá velký rozdíl mezi domácími a venkovními výkony Bohemians? „Na své působení v zelenobílém dresu rád vzpomínám, protože jsem tam našel příjemné lidi, skvělou kabinu a výbornou atmosféru na stadiónu. Velká škoda, že jsme tehdy ligu nedokázali udržet. Moc dobře vím, jak velký vliv na výkony Klokanů má domácí prostředí. Fanoušci Bohemians fotbalem žijí a na stadiónu se mnozí schází už dvě hodiny před utkáním. Svůj tým dokážou dohnat k maximálnímu výkonu, kdy nikdo nevypustí žádný balón.“

Kteří hráči náleží mezi opory současného kádru Klokanů? „Výhodou Bohemians je ustálená sestava, která doznává jen minimálním změn. Tvoří ji velmi kvalitní fotbalisté pro způsob hry, kterým se tým prezentuje. Motorem hry je zkušený středopolař Jindřišek, kolem nějž nastupují mladí, odolní a pracovití hráči, kteří jsou šikovní na míči,“ upozornil asistent trenéra Martina Svědíka.

Vysočina už čtyři zápasy čeká na tříbodový zisk a proti Bohemians už nevyhrála předlouhých dvanáct let. Kde vidíte klíč k úspěchu v nadcházejícím těžkém duelu? „Musíme podat stejně pracovitý výkon, jako domácí hráči. Věřím, že v sobotu budeme o gól lepším týmem. Těší nás, že do utkání můžeme počítat s Buchtou a Marou, jimž vypršel trest za červené karty, a že se do tréninkového procesu zapojili všichni fotbalisté, které trápila zranění,“ doplnil Michal Šmarda.

  • Facebook
  • Twitter