Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Tradiční brtnická pouť zakončí prázdniny v Brtnici

/
/
/
1878 ZobrazeníKonec srpna a začátek září bude patřit tradičně brtnické pouti. Dne 30. srpna v pátek večer bude zahájena country zábavou ve stodole Rodného domu Josefa Hoffmanna se skupinou Dostavník a taneční zábavou se skupinou Nouzový volání v klášterní zahradě.

V sobotu 31. srpna se můžete těšit do klášterní zahrady na 8. ročník brtnického hudebního festivalu Brtfest, na kterém vystoupí místní kapely a hudebníci. Brtfest odstartuje vystoupení mažoretek Pomněnky z Brtnice. Následovat bude první hostující kapela Katie. Během přestávky se představí mladé talenty Mirka Válková a Dominik Hruška.
Bohužel je název druhé kapely, po které na dechové nástroje zahrají Jiří a Jan Vorlíčkovi, otec se synem. Předposlední vystoupení bude patřit skupině s názvem SQOST a na závěr programu zahraje kapela Kalybr, s kterou můžete strávit i zbytek večera  a noci  při taneční zábavě. Jako každý rok i letos nebude chybět tradiční průvod od farního kostela k morovému kříži a ve 21.00 zpěv ponocného z věže kostela sv. Jakuba Většího.

Během víkendu, kdy je brtnická pouť v plném proudu, se můžete svézt na kolotočích, které zaplňují celé brtnické náměstí a zakoupit si cukrovinky či jiné zboží ve velkém množství stánků. V neděli ve 9.45 vyjde jako každoročně církevní průvod z farního kostela k soše sv. Rocha,  na most na náměstí. Po krátké modlitbě odchází průvod na mši svatou, která začne v 10.30 v zámeckém kostele. Pouťové odpoledne zakončí v klášterní zahradě dechové kapely Mistříňanka z Moravského Slovácka a brtnická Vysočanka.

Během pouti můžete navštívit i místní památky a muzea, výstavy nebo chovatelský areál s oblastní výstavou drobného zvířectva.

  • Facebook
  • Twitter