Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Dukovanskou elektrárnu obsadili studenti Letní univerzity

/
/
/
641 ZobrazeníPoslední prázdninový týden se v Jaderné elektrárně Dukovany koná 11. ročník Letní univerzity. Díky této odborné stáži mají studenti technických vysokých škol šanci seznámit se s fungováním jaderné elektrárny.

Dvoutýdenní program je nabitý přednáškami, exkurzemi a setkáními se zajímavými osobnostmi. Cílem Letní univerzity je nejen umožnit studentům nahlédnout pod pokličku jaderné elektrárny, ale také představit zájemcům o práci v energetice šíři a pestrost možností jejich případného budoucího zaměstnání.

Hned druhý den Letní univerzity čeká studenty přednáška o sekundárním okruhu s důkladnou prohlídkou strojovny. Závěr dne pak bude patřit přednášce předsedkyně SÚJB Dany Drábové. Celkem 32 účastníků si pak nabité vědomosti „svlaží“ během plavby výletní lodí Horácko po Dalešické přehradě. Následující dny pak mladé techniky čeká například návštěva reaktorového sálu, prohlídka chladících věží nebo diskuse s ředitelem elektrárny Milošem Štěpanovským.

Letní univerzita patří mezi prestižní akce pro studenty technických oborů. Každoročně se na tuto stáž hlásí okolo 90 studentů z celé republiky i ze Slovenska. Pouze 32 studentů, kteří nejlépe splní vstupní testy, se pak mohou samotné akci zúčastnit. „Letošní Letní univerzita je zajímavá tím, že se jí zúčastní téměř třetina studentů z regionu elektrárny, kteří se o jadernou energetiku zajímají již od střední školy a pravidelně se účastní akcí pořádaných Skupinou ČEZ,“ říká Linda Navrátilová, ze strategického náboru Skupiny ČEZ. Ještě dnes se studenti Letní univerzity v Infocentru setkají s mladší generací „budoucích energetiků“, kteří se účastní třetího turnusu příměstského tábora a vymění si své dojmy z prvního dne v Jaderné elektrárně Dukovany.

Během stáže nejde jen o to prohloubit si znalosti v oblasti jaderné energetiky, ale také využít příležitosti navázání spolupráce se Skupinou ČEZ i do budoucna. Přibližně pro třetinu účastníků je pak Letní univerzita dobrým startem do zajímavé pracovní kariéry v naší společnosti.

  • Facebook
  • Twitter