Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Teplý podzim přivedl na jihlavskou záchytku rekordní počet žen

/
/
/
689 ZobrazeníV říjnu rekordně stoupl počet zachycených podnapilých žen. Zatímco v průměru tvoří deset procent pacientů Protialkoholní záchytné stanice, za uplynulý měsíc to byla rovná třetina. V Jihlavě je spádově jediná na Vysočině.

Za letošní rok má Protialkoholní záchytná stanice v Jihlavě celkově 1080 zachycených. To odpovídá několikaletému průměru. „Měsíčně máme zhruba stovku zachycených osob. Počet se nám zvýšil v létě, kdy číslo stouplo až na 130 a byli jsme na hranici kapacity. V říjnu jsme se dostali zpět do průměru, ale opravdu rapidně přibylo žen. Stalo se dokonce, že jsme měli tři ženy najednou. Letos jsme také zaznamenali zvýšený počet domácího násilí,“ uvedl vedoucí stanice Lukáš Černý.

Statistiky protialkoholní stanice v roce 2021


Rekordmanů mají hned několik. Zatím nejčastějším návštěvníkem je muž, který zde letos strávil 39 nocí. Jedna vyjde na čtyři tisíce korun, celkem tedy letos má zaplatit 156 tisíc korun. Uhradil ale dosud jenom 6 900 korun. „Za letošní rok nám mají zaplatit zachycení téměř čtyři miliony a tři sta tisíc korun. Na účtu je zaplaceno necelých milion a půl, zbytek dluží,“ jmenuje Lukáš Černý s tím, že na prvních pozicích jsou známé tváře, které se dlouhodobě opakují. Nejvíce promile bylo letos 4,78.


Protialkoholní záchytná stanice v Jihlavě má kapacitu 11 lůžek a v zajištění směny pracuje celkem pět sester a na telefonu je pět sanitářů. Všichni zaměstnanci jsou muži.

  • Facebook
  • Twitter