Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Taneční soutěž Amen Khelas v Jihlavě po dvouleté koronavirové pauze

/
/
/
389 ZobrazeníTřináctý ročník taneční soutěže Amen Khelas – Všichni tančí 2022 pořádá ve čtvrtek 13. října v jihlavském domě kultury Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Erko Jihlava. Soutěž se koná od 15.00 a je přístupná veřejnosti.

„Taneční soutěž Amen Khelas se v názvu rozšířila o český překlad hlavně kvůli podpory všech mezilidských vztahů, vzájemného pochopení a spolupráci napříč národnostmi, a to především prostřednictvím tance. Vystoupí zde děti a mládež ze sociálně znevýhodněného prostředí s romskými, ale i moderními tanci,“ vysvětlila Irena Miklóšová, koordinátorka soutěže.

Účast přislíbilo kromě pořádajícího NZDM ERKA Jihlava dalších deset zařízení, které se věnují dětem a mládeži nejen v regionu Vysočina: NZDM ESKO Žďár nad Sázavou, NZDM Drom Brno, Spolek Loly Ruža Luže u Chrudimi, Komunitní centrum Kamas Lačo Dživipen Brno, NDZM Centrum 5KA Rychnov nad Kněžnou, Armáda Spásy – NDCM Dživipen Brno, NZDM Ambrela Třebíč, Výchovný ústav ZŠ, SŠ a středisko výchovné péče Velké Meziříčí, NZDM Maják Luka nad Jihlavou, Spolek AV-Amari Vysočina.

„Soutěž bude probíhat tři hodiny, které budou zaplněny vystoupením tanečních skupin. Dělá nám radost, že i po delší odmlce mají klienti služeb zájem o účast na taneční soutěži, která se stala pro naše zařízení tradicí. Pro děti a mladé je to dobrý prostředek k motivaci, aby ukázali svůj talent a kreativitu,“ doplňuje dále Irena Miklóšová.

Do poroty soutěže usednou ředitelka Oblastní charity Jihlava Hana Fexová, člen Rady města Jihlavy pro oblast školství, kultury a tělovýchovy a pro oblast sociálních věcí Daniel Škarka, za oddělení Náhradní rodinné péče Dana Živnůstková, trenérka z tanečního spolku Hotch Potch Veronika Bílková a Michal Čapek, bývalý účastník a výherce taneční soutěže Amen Khelas.

Závěrem celé soutěže a odměnou všem zúčastněným bude vystoupení taneční skupiny Street Busters Jihlava.

  • Facebook
  • Twitter