Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Svoz odpadu se v Jihlavě prodraží, Jihlavané to ale nepocítí

/
/
/
427 ZobrazeníSlužby města Jihlavy zvednou k 1. únoru 2023 ceny za svoz odpadu o 10,2 procenta. Obyvatelé krajského města to ale nepocítí. Navýšení, které bude zhruba čtyři miliony korun, zaplatí město.

Výše poplatku za osobu a rok tak činí stejně jako loni 804 korun. „V případě nároku je navíc možná úleva z poplatku ve výši 100 korun. Slevu lze uplatnit, pokud se člověk zapojí do Programu zodpovědného nakládání s opady,“ upozornil náměstek primátora Jiří Pokorný. Jihlava navíc prosazuje heslo, podle kterého je nejlevnější ten odpad, který vůbec nevznikne.

Jihlavané mohou letos uhradit poplatek za odpad až do 30. června. Informační dopis nebo mail o jeho výši, přijde lidem během dubna.

Zájemci budou moci platit za odpad také bezhotovostním příkazem z účtu. Kdo účet nemá, může poplatek uhradit na pokladně magistrátu, kde je možnost platby kartou, případně poštovní poukázkou.

  • Facebook
  • Twitter