Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Svítíme purpurově za Děti do dlaně, říkají v Havlíčkově Brodě

/
/
/
755 ZobrazeníLetošní oslavy Světového dne nedonošených dětí jsou kvůli epidemiologické situaci trochu jiné, a tak Nemocnice Havlíčkův Brod svítí purpurově za Děti do dlaně, a stejně tak se rozsvítí i Kaplička v Antonínově Dole, kde se každoročně konaly Bohoslužby za nedonošená miminka.

A všichni ostatní mohou podpořit Světový den za nedonošená miminka tím, že rozsvítí svíčku u sebe doma.

„Do začátku listopadu bylo v našem perinatologickém centru letos hospitalizováno 67 dětí s nízkou porodní váhou pod 2500 g a celkově zatím 166 dětí na novorozenecké JIP. Každoročně naši péči potřebuje asi 190 dětí s nějakým perinatálním problémem, z toho jich je přibližně 100 s nízkou porodní hmotností,“ sdělila primářka dětského oddělení Magdaléna Chvílová Weberová. Díky její aktivitě už řadu let pořádá havlíčkobrodská nemocnice Bohoslužby za děti do dlaně. Tato akce je každoročně věnována dětem zdravým – původně nedonošeným, dětem, které zdravé být nemohou. Je vzpomínkou na děti, které při porodu a po porodu zemřely a jejich rodiče, kteří tuto bolest nesou celým životem. Je věnována těm, kdo se o miminka do dlaně po porodu a celé následné roky starají.

  • Facebook
  • Twitter