Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Světlo pro AIDS: Za Cityparkem v Jihlavě bude opět sanitka

/
/
/
444 ZobrazeníV rámci osvětové kampaně Světlo pro AIDS bude v odpoledních hodinách ve středu 19. května za nákupním centrem Citypark sanitka, kde se lze otestovat na HIV. Organizace, působící na poli prevence HIV/AIDS v Kraji Vysočina, Státní zdravotní ústav a Rozkoš bez Rizika, z. s. , ve spolupráci se Zdravým městem Jihlava, spojí tradičně své síly
a nabídnou možnost testování na protilátky HIV veřejnosti u příležitosti světového dne Světlo pro AIDS. První akce, která se konala k této příležitosti, byla v Jihlavě uspořádána už před čtrtnácti lety.

Ačkoliv Česká republika patří k jedněm z nejméně postižených zemí nákazou virem HIV, přesto počty HIV pozitivních každým měsícem rostou. Cílem akce je na to upozornit a připomenout lidem, že infekce HIV nevymizela. V současnosti se toto téma upozadilo, protože veškerá pozornost se nyní točí kolem infekce Covid-19. A to je důvod navíc, proč o problematice HIV/AIDS mluvit. Akce má připomenout nejen téma HIV/AIDS, ale také oběti, které zákeřné nemoci AIDS podlehly a které bychom neměli vnímat jako nějaká čísla ve statistikách, ale jako konkrétní lidi s konkrétními příběhy. Dále je to také příležitost, jak lidem přiblížit testování na protilátky HIV.
Zájemci si budou moci ověřit svůj HIV status ve středu 19. května od 14.00 do 18.00 u City Parku v Jihlavě u vchodu z ulice U Dlouhé stěny v sanitě organizace Rozkoše bez Rizika, z. s. Výsledky se dozví do patnácti minut od odběru krve z prstu. Samozřejmou součástí je předtestové a potestové poradenství, motivace k používání kondomů a pravidelnému testování těch, kteří měli rizikový nechráněný sex. Každý vyšetřený získá kondom zdarma.

Více o tématu HIV/AIDS se mohou zájemci dozvědět na tadyted.com.

  • Facebook
  • Twitter