Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Jihlava požádá o dotaci na arénu Národní sportovní agenturu

/
/
/
635 ZobrazeníStavba Horácké multifunkční arény (HMA) v Jihlavě by mohla podpořit dotace Národní sportovní agentury (NSA) ve výši až 300 milionů korun. Podmínkou pro získání dotace je například vlastní podíl žadatele na financování akce – maximální podíl města bude činit 600 milionů korun, počítá se i s dotací z Kraje Vysočina v částce od 300 do 600 milionů korun. Celkové náklady na arénu se v současné době odhadují na necelý jeden a půl miliardy korun.

„V případě, že externí zdroj financování bude poskytnut v nižší míře, pravděpodobně dojde k rozsahu stavby tak, aby byl dodržen celkový finanční limit stanovený podíly města, kraje a agentury,“ uvedl manažer výstavby HMA a radní města Jihlavy David Beke.

Stavba by měla trvat dva roky, její zahájení se plánuje na druhé čtvrtletí příštího roku. V současné době je vydáno rozhodnutí o demolici Horáckého zimního stadionu a územní rozhodnutí na stavbu HMA. Je také požádáno o stavební povolení a probíhá další projektová příprava stavby včetně například předběžných tržních konzultací.

  • Facebook
  • Twitter