Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Světelská radnice koupila objekt v areálu bývalého koupaliště, zvažuje co s ním

/
/
/
999 ZobrazeníBývalé koupaliště, nově včetně objektu, který v areálu stojí, bude v dohledné době majetkem města Světlá nad Sázavou. Tamější zastupitelstvo v čele se starostou Janem Tourkem v závěru června rozhodlo uzavřít kupní smlouvu a odkoupit budovu v ulici Pěšinky. Ačkoliv Světelští by nové koupaliště uvítali, radnice je opatrná a prozatím pouze velmi výhledově zvažuje, jak s areálem naloží.

Po několika letech vyjednávání se radnice se soukromým vlastníkem dohodla a celý areál včetně pozemků a budovy získá za deset milionů korun. „Areál se nachází ve velmi pěkné lokalitě nedaleko náměstí, s výhledem na řeku a zámek,“ vysvětluje souhlas s odkupem starosta Jan Tourek a zdůrazňuje, že kupní cena je nižší, než kterou definoval znalecký posudek, který si město nechalo vypracovat.
Lukrativnost pro budoucí možné projekty byla jedním z důvodů, proč Světlá nad Sázavou chtěla celý areál zpět do majetku města.
Zatím ale radnice žádné nové a hlavně brzké využití neplánuje. „Realizaci záměru se budeme věnovat po dokončení rozběhlých projektů, jako je revitalizace náměstí, stavba nového mostu u skláren nebo oprava stávajícího mostu přes Sázavu,“ sdělil starosta Tourek.

Podle svých slov si je starosta vědom toho, že lidé ze Světlé by koupaliště uvítali. Jednou z možností využití areálu je prý právě vytvoření malého biotopu – přírodního venkovního koupaliště nebo odpočinkové zóny. Jenže pokud využití areálu není prioritou, je možné, že si Světelští ještě několik let počkají.
„V současné době stále probíhají jednání s nájemci. Nemohu tedy zatím potvrdit, zda v objektu setrvají nebo ne,“ doplnil starosta.

Kde se v létě schladit? Místní by o koupaliště stáli

Ke koupání v horkých letních dnech ve Světlé využívají místní rybník Sázavan, někdo vyráží na koupaliště do Havlíčkova Brodu a jiní zase volí nedaleké lomy.
Hodně Světelských se však shoduje, že koupaliště v bezmála sedmitisícovém městě chybí.
„Koupalištĕ využije více lidí než třeba zimní stadion. O tom jsem přesvĕdčená. Navíc by ho navštĕvovalo obyvatelstvo i z okolí Svĕtlé. Uleví se Brodu a Humpolci, kde to je v sezonĕ opravdu tragicky hlava na hlavĕ,“ svěřuje se s názorem Radka Fejtová Kaňkovská.

„Cesta na nejbližší koupaliště zabírá moc času a absolvovat to každý den, není zrovna šťastné. Proto si myslím, že bazén, nebo veřejné koupaliště ve Světlé by využití určitě našlo,“ nechal se slyšet Pavel Čihák ze Světlé nad Sázavou.
„Při budování bazénu vypomáhali i sami Světeláci a myslím si, že jejich zájem o to mít tu veřejné koupaliště stále trvá. Proto je velká škoda, že budova pouze chátrá a jediné co se mění, jsou majitelé,“ přidal se Pavel Švec z Příseky.
„Bazén by ve městě měl využití určitě nejen přes léto. Máme dvouletého syna a už od malička jezdíme na plavání do Havlíčkova Brodu. Sama vidím jak velký zájem o plavání s malými dětmi je,“ doplňuje Hana Ziková, která ve Světlé také žije.

  • Facebook
  • Twitter