Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Svatý Jakub v Jihlavě otevře vyhlídku

/
/
/
406 ZobrazeníPo čtyřech letech uzavření bude vyhlídková věž na kostele sv. Jakuba Většího v Jihlavě opět zpřístupněna. Je nově zabezpečena nerezovým pletivem tak, aby nehrozil pád nebo zranění. Jakmile Ministerstvo zdravotnictví povolí zpřístupnění kulturních památek, otevře se opět pro veřejnost prohlídkový okruh kostela sv. Jakuba Většího v Jihlavě.

Po čtyřech letech uzavření zpřístupní opět i vyhlídkovou věž s ochozem. Je nově zabezpečena nerezovým pletivem tak, aby nehrozil pád nebo zranění. K vidění je v kostele od roku 2020 také jedinečná gotická konstrukce krovu na hlavní chrámové lodi a rovněž interiér kostela. Současně přibyly na prohlídkové trase nové exponáty. Zároveň s otevřením této jihlavské památky se upraví i režim otevírací doby. Prohlídkový okruh bude zpřístupněn každý den v týdnu kromě pondělí.

Dotace z Norských fondů získalo ze 139 žádostí pouze 16 památek v celé republice. V Jihlavě jako jediném městě se budou za přispění Norských fondů opravovat hned dvě památky zároveň. Kromě kostela sv. Ignáce ještě také dům na Masarykové náměstí 21.

  • Facebook
  • Twitter