Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Svatováclavská pouť bude letos ve Světlé nad Sázavou pouze na náměstí

/
/
/
2280 ZobrazeníV sobotu 25. a v neděli 26. září se ve Světlé nad Sázavou uskuteční tradiční Svatováclavská pouť, čeká ji ale oproti jiným rokům omezení. Obyvatelé a návštěvníci města ji najdou pouze na náměstí Trčků z Lípy.

„S ohledem na mimořádné opatření ministerstva zdravotnictví ze dne 26. srpna 2021 rozhodla Rada města Světlá nad Sázavou na svém včerejším jednání o konání tradiční Svatováclavské pouti v omezené míře. Oproti klasickému konceptu se bude letošní pouť odehrávat pouze na náměstí Trčků z Lípy. V přilehlých ulicích nebude stánkový prodej probíhat. Situace nás velmi mrzí, jelikož stánky k pouti neodmyslitelně patří. Bohužel jsme ale nuceni respektovat nařízení, jejichž dodržení bychom v případě konání pouti v obvyklém rozsahu nemohli zaručit. Omlouváme se všem přihlášeným prodejcům za komplikace a budeme se těšit na shledání na pouti v roce 2023,“ píše vedení radnice ve Světlé nad Sázavou na webu města.
Pouť každoročně přiláká do Světlé nad Sázavou tisíce návštěvníců v průběhu víkendu.

  • Facebook
  • Twitter