Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Svátky v jihlavské nemocnici: bez dovolené a v plném nasazení

/
/
/
570 ZobrazeníNepsané pravidlo, které se bude o letošních svátcích v jihlavské nemocnici dodržovat: pokud vám okolnosti dovolí, nevybírejte si dovolenou. Zdravotníci tak stráví dny mezi Vánocemi a Novým rokem většinou v práci. V provozu bude také odběrový stan a očkovací centrum. Radost ale zdravotníkům přes svátky udělaly dárky od lidí i firem.

Obzvlášť o vánočních svátcích by si rád dovolenou vybral každý. V nemocnici s nepřetržitým provozem, kde se pečuje také o desítky covidových pacientů, je ale potřeba každá ruka: „V červených zónách je třeba až dvojnásobný počet zdravotníků oproti ostatním oddělením, kde nejsou pacienti s onemocněním Covid-19,“ vysvětluje náměstkyně ošetřovatelské péče Hana Hladíková s tím, že v rámci dodržení všech opatření je nutné častější střídání lidí v péči o pacienty oproti běžnému režimu.

Ne všichni zdravotníci, kteří si nevyberou dovolenou, musí být přímo v nemocnici, ale drží pohotovost. „Jsou připraveni na telefonu a dojedou do práce v případě, kdy nastane velký příliv pacientů a dojde k aktivaci dalších oddělení,“ vysvětluje Hana Hladíková.

„Moc děkuji všem zaměstnancům naší nemocnice. Máme za sebou další náročný rok a přeji nám všem, abychom se v tom příštím začali vracet do normálního života i v provozu nemocnice,“ říká ředitel nemocnice Lukáš Velev.

Velké díky patří všem, kteří zdravotníky podporují pozorností a dárky. Jsou to jednotlivci, nebo velké firmy. Společnost Bosch nám věnovala čokolády pro pacienty a zdravotníky, skupina ČEZ ve spolupráci s neziskovou organizací VOR 250 balíčků pro zdravotníky v červených zónách. „Mám k těmto lidem, kteří každý den věnují veškerou energii k záchraně životů covidových pacientů, obrovskou úctu a obdiv. V době, kdy čelí již déle než rok opakovaným vlnám epidemie a bohužel od některých i naprosto nepochopitelným slovním útokům, jim tímto chceme za ČEZ vyjádřit naši podporu a poděkování,“ uvedl k celorepublikové podpoře zdravotníků předseda představenstva a generální ředitel ČEZ Daniel Beneš. Další lidé nakoupili třeba nápoje, kávu, nebo upekli perníčky.

Kromě Štědrého dne a Druhého svátku vánočního je také každý den otevřen odběrový stan. V provozu je od 7.00 do 15.30 včetně prvního svátku vánočního a Silvestra. Očkovací centrum v Hruškových Dvorech kromě Štědrého dne a dvou vánočních svátků a Silvestra je také pro klienty otevřené.

  • Facebook
  • Twitter