Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Svátek 17. listopadu letos v Jihlavě online

/
/
/
666 ZobrazeníV úterý 17. listopadu si lidé nejen v Jihlavě připomenou Den boje za svobodu a demokracii a Mezinárodní den studentstva. Letos ale není možné uspořádat v jeden čas jednu hromadnou akci, proto se akce rozprostře do delšího časového úseku a místo projevů budou online zdravice nebo streamovaný přenos.

K památníku u řeky bude možné přinést srdíčková přání, zapálit svíčku i položit květinu, žádná hromadná akce není možná.

Město se každoročně spolupodílí na oslavách svátku 17. listopadu na akci U klíčů, které organizuje Spolek za navrácení sochy TGM do Jihlavy (Spolek TGM) . Stejné to bude i letos. U kamenných Klíčů, což je památník 17. listopadu u řeky Jihlavy u Českého mlýna v Jihlavě, se i letos uskuteční připomínka státního svátku. Nebude ale tentokrát hromadná s projevy, doprovodným programem nebo hymnou, ale uskuteční se především v online prostředí. Mezi 14. až 16. hodinou budou z místa streamovat záběry na Facebook členové Spolku TGM. „Bude možné na místě např. zapálit svíčku, napsat vyznání svobodě a demokracii a dát najevo, že nám to není jedno,“ uvedl za organizátory Petr Palovčík ze Spolku TGM. Tentokrát půjde podle jeho slov převážně o jakýsi výtvarný happening.

„Každý příchozí může napsat své vyznání svobodě, demokracii, či republice na srdce jako symbol lásky a empatie. Místo dopisních archů budou totiž připravena originální srdce v národních barvách,“ dodal Petr Palovčík. Ta popsaná budou v čase konání vyvěšena v okolí památníku. Po skončení akce budou srdce s vyznáním archivována. Každý může přinést i své originální vyznání nebo dopis.

Online stream z akce zajistí organizátoři ze Spolku. Někteří představitelé města Jihlavy jako například primátorka Karolína Koubová nebo její náměstci přijdou k památníku osobně i v den st. svátku 17. listopadu.

  • Facebook
  • Twitter