Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Jihlava si připomene předčasně narozené děti

/
/
/
720 ZobrazeníV noci z pondělí 16. listopadu na úterý 17. listopadu se Mariánský sloup na Masarykově náměstí rozsvítí do purpurové barvy. Stejně bude nasvícený i vestibul Domu kultury v Jihlavě. Jihlava se tak připojuje k městům a památkám, která si připomínají Světový den předčasně narozených dětí.

Světový den předčasně narozených dětí se slaví 17. listopadu 2020 v České republice už po desáté.
Významné budovy po celém světě se v tento den barví do purpurové barvy. Upozorňují tak na problematiku předčasných porodů. Zároveň jde o vyjádření díků zdravotníkům za péči o předčasně narozená a nemocná miminka.

Barevné nasvícení významných budov a dominant při různých mimořádných mezinárodních příležitostech je stále více aktuální v ČR i po celém světě. V letošním roce se tímto způsobem k připomínce Světového dne předčasně narozených dětí připojí nejvíce významných budov v historii těchto oslav v ČR. V Jihlavě jsou to morový sloup na náměstí a Dům kultury odborů.

Ve světě se do purpurového hávu zahalí např. Eiffelova věž, Empire State Building, Opera v Sydney, Niagarské vodopády a mnoho dalších. V České republice se tradičně svítí už 15. a 16. listopadu 2020, tedy předčasně, s ohledem na význam oslav výročí Dne boje za svobodu a demokracii a Mezinárodního dne studentstva 17. listopadu.

Proč právě purpurová?
Purpurové srdce je celosvětově vnímaný symbol a ocenění za zranění v boji. Původně se udělovalo vojákům, v posledních letech myšlenku přejali i rodiče nedonošených dětí na celém světě. Purpurová barva je barva královská, barva králů a královen i všech nedonošených dětí.

Podrobnosti na webu www.nedoklubko.cz.

  • Facebook
  • Twitter