Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Studánkou Vysočiny roku 2018 je Lesní studánka u Antonínova Dolu

/
/
/
1357 ZobrazeníStudánkou Vysočiny roku 2018 se stala Lesní studánka u Antonínova Dolu nedaleko Jihlavy, kterou podpořilo 1800 hlasujících. Na druhém místě se umístila studánka V Loužku u Dyjice s 1229 hlasy.

„V letošním ročníku bylo navrženo nejméně studánek, ale vítězná studánka získala nejvíc hlasů za dobu trvání ankety,“ komentuje průběh hlasování Pavel Koubek z pořádajícího sdružení Zelené srdce. Studánka Vysočiny získá tabulku s označením a navrhovatel vítězné studánky získá knihu o čem jiném, než o studánkách.

Anketu vyhlásilo u příležitosti světového Dne vody už po dvanácté občanské sdružení Zelené srdce, které tak chce přispět k propagaci těchto pozapomenutých zdrojů čisté vody a zajímavých míst naší přírody opředených mnoha pověstmi. Zda se však anketa uskuteční i v příštím roce zatím není jisté. Počet navržených studánek se každý rok snižuje. „Studánek je zde naštěstí stále dost, ale je bohužel stále méně lidí ochotných věnovat čas na přípravu návrhu,“ vysvětluje Pavel Koubek.

  • Facebook
  • Twitter