Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Středeční bitva proti Táborsku má pro Vysočinu velkou důležitost

/
/
/
679 ZobrazeníVelmi těžké a enormně důležité utkání je před fotbalisty FC Vysočina. Poslední domácí duel vleklého covidového podzimu sehrají ve středu 2. prosince od 13.30 proti staronovému druholigovému soupeři – FC MAS Táborsko. Jihlavský celek bude mít jednoznačný úkol – vybojovat první podzimní domácí výhru a vymanit se ze sestupového pásma.

Po deseti odehraných kolech druhé fotbalové ligy dělí jedenáctý FC Vysočina pouhé tři body od Táborska, které je s osmi body na předposlední příčce tabulky. Ve hře tak bude nejen enormní touha jihlavského mladého týmu na šestý pokus urvat premiérové vítězství na svém stadiónu, ale také šest velmi důležitých bodů. Jasno o tom o kouč Aleš Křeček. „Hráče mohu pochválit za bojovnost a nasazení ve všech zápasech. Platilo to i posledním duelu s Varnsdorfem. Jenže k vytouženému tříbodovému zisku musíme přidat v útoku, být více nebezpeční a odvážnější. A zároveň musíme být ještě více disciplinovaní v defenzívě. Do hry se nám z karantény vrátí Filip Vedral, což nám zvýší variabilitu sestavy.“

Táborsko v posledním desetiletí patří mezi dlouholeté účastníky druhé ligy, kam poprvé postoupilo v ročníku 2010/11. V ročníku 2018/19, který byl pro Jihlavu prvním po sestupu z nejvyšší soutěže, se však muselo spolu se Znojmem poroučet do ČFL. Zde ve skupině A v těžké konkurenci juniorky Sparty získalo po podzimu 41 bodů a soutěž vedlo s dvoubodovým náskokem na mladíky z Letné. Koronavirus jarní fotbalové soutěže zcela vyloučil, tudíž Táborsku tato podzimní bilance stačila k návratu do druhé ligy.

V té Jihočeši na první výhru čekali až do 8. listopadu, kdy v 7. kole zvítězili 0:2 v Blansku. Vzápětí se radovali též na půdě Vyšehradu. V posledních třech duelech – s Varnsdorfem, v Třinci a s Líšní – vyšli naprázdno. Svůj bodový zisk doplnili dvěma remízami 1:1 před covidovou pauzou – v Prostějově a s Hradcem Králové.

Táborsko disponuje zkušeným celkem v čele se stoperem Navrátilem, záložníkem Kučerou a útočníkem Musiolem. Jedničkou v brance je Slávik, v obraně pravidelně nastupuje talentovaný bek Dybala a v záloze šikovní Plachý a Tolno. Nejvytíženějším útočníkem je Čapek.

  • Facebook
  • Twitter