Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Stovky hlasů už podpořily české památky, nechybí ani ty z Vysočiny

/
/
/
702 ZobrazeníNecelá tisícovka hlasujících se zatím vložila do soutěže Máme vybráno. Historicky nejvíce, celkem 305 veřejných sbírek, v ní bojuje nejen o finance, ale aktuálně také o podporu veřejnosti. První kolo trvá do 20. června, následně postoupí 14 sbírek do finále.

Je to vyrovnané. Už brzy se ale začnou profilovat favorité. Jsou ukrytí v seznamu 305 sbírek, které usilují o záchranu českého kulturního dědictví. 305krát buší srdce pro památky po celém Česku. Soutěž Máme vybráno představuje veřejné sbírky na jednom místě – ukazuje, kde je právě teď možné pomoci.
„Za každým názvem sbírky je velký příběh, vypráví o dobrých skutcích, odvaze pomáhat a dělat svět kolem lepší,“ popisuje Aleš Kozák, ředitel Institutu pro památky a kulturu, který soutěž pořádá.

Podpořit veřejné sbírky můžete také tento rok v soutěži Máme vybráno. Hlasování jsme rozdělili do dvou kol: první potrvá do 20. června a je rozdělené podle krajů. Z jednotlivých regionů postoupí do druhého kola krajští finalisté, o nich pak rozhodne druhá fáze soutěže překlenující období letních prázdnin. Jména vítězů, kteří se podělí o sto tisíc korun, oznámíme na slavnostním setkání v barokním refektáři dominikánského kláštera v Praze 14. září 2021.

Kraj Vysočina zastupuje desítka projektů.

Domanín u Bystřice nad Pernštejnem: Nový zvon do kaple
Havlíčkův Brod: Oprava kostela sv. Kateřiny
Chotěboř: Oprava varhan v kostele sv. Jakuba
Jaroměřice nad Rokytnou: Záchrana kostela sv. Markéty
Pelhřimov: Záchrana kaple sv. Anny
Podlipnicko: Opravy a rekonstrukce kostelů
Rovná: Oprava kostela sv. Martina
Vojslavice: Nový zvon a oprava varhan v kostele Nanebevzetí Panny Marie
Zahrádka na Želivce: Opravy, restaurování a vybavení kostela sv. Víta
Zahrádka na Želivce: Oprava sochy Bolestné Panny Marie, kašny a kříže

Více o památkách Vysočiny.

Úvodní foto: Rekonstrukce kostela sv. Kateřiny v Havlíčkově Brodě, archiv Vysočina-news.cz

  • Facebook
  • Twitter