Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Stonařovští odehráli během víkendu tři představení

/
/
/
1646 ZobrazeníDivadelní soubor Stonařov zvládl odehrát hned třikrát během víkendu svoje nové představení Deskový statek aneb seznamte se! V pátek v Puklicích, v sobotu v Kamenici a nedělní odpoledne patřilo statku v Dolní Cerekvi. Jedná se o mírně politickou veselohru se zpěvy. Kus upravili na motivy hry Václava Štěcha Luděk Doležal a Milan Šindelář.

Původní hra s názvem Napoleon na předměstí aneb deskový statek, měla premiéru v roce 1908 ve Vinohradském divadle v Praze.
Děj hry je umístěn do realitní kanceláře. Pojem deskový statek (právo majitele statku volit s velkostatkáři) znamená zde něco úplně jiného. Majitel realitky Alois Fistr totiž funguje také jako dohazovač.  S heslem „deskový statek“ klienti tedy přícházejí s jinou poptávkou. Leccos o tom tuší sekretářky (kontoáristky), narozdíl od Fistrovy dcery Julie, čímž je zaděláno na rozličné situace. Kromě toho probíhá předvolební období, to zase vytváří prostor pro politikaření, pletichy a plány, jak vyhrát volby a udělat pana Fistra starostou.

  • Facebook
  • Twitter