Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Stock Dobrohostov nabídne letos Turbo, Kern a tradičně dechovou hudbu v neděli

/
/
/
420 ZobrazeníOd pátku 19. do neděle 22. srpna se v Dobrohostově u Lípy na Havlíčkobrodsku uskuteční sedmadvacátý ročník festivalu Stock Dobrohostov. Páteční večer nabídne fanouškům rockové hudby koncert legendární rockové kapely Turbo a sobotní skupinu Kern. V neděli si na své přijdou příznivci dechové hudby.

„Skupina Turbo byla založena v roce 1981 a slavila obrovské úspěchy krátce po založení. Megahit Chtěl jsem mít dostal skupinu na třetí místo ve Zlatém slavíku v roce 1985. Po dvou letech se skupina umístila na druhém místě, díky hitu Hráč, který hrají rádia dodnes a píseň se stala povinnou i pro většinu zábavových kapel. V roce 2003 prohrává Richard Kybic svůj boj s rakovinou a na pozici leadera nastupuje Mirek Chrástka. K poslední změně dochází v roce 2018, kdy z kapely odchází klávesista Martin Laul a je nahrazen Karlem Mecnerem. V nové sestavě vydali v roce 2020 album Noční dravci. Návštěvníci se mohou těšit na dva zmíněné hity nebo třeba i na Lásku z pasáží, Vodopád prázdných slov a jiné,“ popisuje hlavní pořadatel festivalu Jaroslav Bořík Bořil.

Na sobotní program přitáhne fanoušky především rocková skupina Kern, existující od roku 1981. „Kapelou prošla řada významných muzikantů jako například Miloš Morávek, Jaroslav Albert Kronek, Karel Vodička, Libor Machata a další. Současná sestava spolu hraje od roku 2018, kdy do kapely přišla baskytaristka Iva Pospíšilová a bubeník Stanislav Fric. Ve stejném roce společně nahráli album Quadraginta. Fanoušci se jistě dočkají největších hitů skupiny, jako jsou Exploze, Blízko nás a další,“ dodává Jaroslav Bořík Bořil 

Tradiční nedělní šestihodinový program vedle tří regionálních dechovek nabídne vystoupení moravských Žadovjáků. Skupinu založil v roce 1955 Vladimír Pantlík. Vrcholu dosáhla roku 1978 vítězstvím Zlaté křídlovky v Českých Budějovicích. Do dnešního dne má kapela v souboru dva aktivní zakládající členy. 

Program festivalu
Pátek 19. srpna

19.00 DENUDACE (Havlíčkův Brod)
20.30 NEW TITAN (Chotěboř)
22.30 TURBO (Plzeň)
00.30 ROZUMBROTHERS (Liberec)

Sobota 20. srpna 

17.00 MUKUPRUNY BAND (Studénka)
18.20 FORTUNA (Havlíčkův Brod)
19.40  E.M.I.L. (Havlíčkův Brod)
21.00 SORRY (Havlíčkův Brod)
22.30 KERN (Brno)
00.30 KOCZKOPES (Ledeč nad Sázavou)

Neděle 21. srpna

14.00 SKLENAŘINKA (Havlíčkův Brod)
15.30 REBELKA (Havlíčkův Brod)
17.00 ŽADOVJÁCI (Žádovice)
18.40 VYSOČINKA (Humpolec)

Pořadatelé připravili pro návštěvníky nedělního programu dechových hudeb je zajištěn autobusový svoz z Havlíčkova Brodu (v ceně vstupenky). Odjezd ve 13.00 z brodského náměstí od budovy České spořitelny, návrat po skončení programu.

Předprodej vstupenek do mobilu na portálu www.smsticket.cz a na obchodních místech obchůdek Tulipán v Horní ulici v Havlíčkově Brodě a Městské kulturní a informační středisko v Humpolci.
Jednodenní vstupenky na páteční a sobotní program 300-350 Kč. Dvoudenní vstupenky 500 Kč. Vstupenky na nedělní dechovky 250–300 Kč. Podrobné Informace o výši vstupného na webových stránkách www.stockfest.cz/vstupenky.

V blízkosti parketu bude parkoviště bez poplatku, areál letního parketu pořadatelé po dobu akce částečně zastřešili a nabídnou také občerstvení v areálu. Hlavním partnerem festivalu je Měšťanský pivovar Havlíčkův Brod, a. s.

Více informací na webových stránkách festivalu www.stockfest.cz nebo na profilu akce www.facebook.com/stockdobrohostov.

  • Facebook
  • Twitter