Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Po osmé roztančí náměstí ve Velkém Meziříčí multižánrový festival Funny Fest

/
/
/
327 ZobrazeníMultižánrový festival Funny fest pořádá v pátek 19. srpna na náměstí ve Velkém Meziříčí od 15.00 do 22.00 Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Wellmez.

Hlavním cílem Funny festu je snížení předsudků společnosti vůči nízkoprahovým zařízením, se kterými se pracovníci služby často setkávají. Jeho smyslem je také poukázat na důležitost správného užívání volného času dětí a mládeže, jelikož jeho nesprávné trávení může často vést k rizikovému chování této cílové skupiny, jako je vandalismus či experimentování s návykovými látkami.
Záměrem organizátorů akce je také vytvořit pohodovou a přátelskou atmosféru, se kterou jim pomáhají hlavně dobrovolníci a všichni, kteří se na akci podílejí.

Hlavní dominantou festivalu je vystoupení umělců z Velkého Meziříčí a okolí. Těšit se můžete na zpěvačku Michaelu Šedivou, kapely Sqost, The Umars a holčičí duo Mezi květy. Na závěr festivalu vystoupí oblíbený místní rapper Jimmy G., který je svou tvorbou blízký cílové skupině zařízení. Také letos připravili pořadatelé doprovodný program, nebude chybět tetování třpytkami, malování na obličej, stolní fotbálek, a také si můžete vyzkoušet slalom s brýlemi simulující stav po použití alkoholu nebo marihuany. Jako vzpomínku z akce si můžete odnést fotku z Fotící bedýnky od Matěje Mertla či vyrobenou vlastní festivalovou placku. O zážitek na lanové dráze (slackline) se postarají místní skauti. Festival navštíví i oblíbení TikTokeři, kteří měli na loňském ročníku velký úspěch.

„Díky pečlivé práci našich dobrovolníků a ochoty všech vystupujících, kteří se vzdali nároku na honorář, si i letos můžeme užít Funny fest naplno. Za to všem dárcům, dobrovolníkům a vystupujícím děkujeme, “ sdělila pracovnice zařízení Michaela Daňková.

Občerstvení na místě bude zajišťovat Jan Dvořák, který provozuje místní klub Rock Depo a Wellmez podporuje už několik let. Kávu a dezert si budete moci dát v Kavárně a Bistru Termoska. Na festivalu bude možnost si zakoupit výrobky od klientů z denního stacionáře Nesa a Klubu v 9 – centra služeb pro podporu duševního zdraví, které rovněž spadají pod žďárskou Charitu.
„Doufám, že se na festivalu setkáme v co největším počtu a společně si užijeme odpoledne plné dobré hudby a zábavy. Těšíme se na vás,“ dodává závěrem pracovnice Veronika Melicharová.

  • Facebook
  • Twitter