Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Start film zahájí Ondřej Havelka. V Bystřici uvede svého Hastrmana

/
/
/
841 ZobrazeníTřetí ročník festivalu studentské tvorby Start film začne ani ne za měsíc, a tak je nejvyšší čas naplánovat si výlet do Bystřice nad Pernštejnem na některé z festivalových projekcí, na něž organizátoři akce zvou také širokou veřejnost. A že je z čeho vybírat! Na své si přijdou jak milovníci oddechového letního kina, tak i zarytí příznivci filmového umění. 

Každý den od 21.30 odstartují projekce pod širým nebem na Masarykově náměstí a většinu z nich svou přítomností poctí zajímaví hosté. Hned sobotní zahajovací večer 4. srpna bude stát za to. Zúčastní se ho totiž „dokonalý gentleman“ – proslulý herec, zpěvák a nově i filmový režisér Ondřej Havelka, který na festivalu osobně uvede svůj debut Hastrman. V neděli ho pak vystřídá herec a hudebník Jan Budař, který hned po skončení svého koncertu v bystřickém Kulturním domě přijde pozdravit diváky filmu Nuda v Brně. Rozhodně si nenechte ujít ani úterní projekci Bajkerů se speciální delegací hostů nebo závěrečnou festivalovou projekci ve čtvrtek 9. srpna – těsně po oficiální premiéře totiž můžete zhlédnout novou českou komedii Chata na prodej, kterou divákům přijede představit mladý talentovaný režisér Tomáš Pavlíček.

Program festivalu

Pokud se zajímáte o tvorbu nejmladších filmových umělců, zamiřte do Kulturního domu na pásma nejlepších loňských studentských filmů ucházejících se o festivalové ceny, které se budou vyhlašovat ve čtvrtek 9. srpna ve večerních hodinách. V malém sále Kulturního domu budou v průběhu festivalu k vidění skutečné filmové lahůdky doprovázené diskuzemi s jejich autory. Apolena Rychlíková představí oceňovaný dokument Hranice práce, Václav Kadrnka svého Křižáčka – vítěze Křišťálového glóbu z loňského festivalu v Karlových Varech. Toužíte-li zjistit, jak vypadá současný domácí experimentální film, nesmíte vynechat projekci snímku De Potentia Dei, které se také osobně zúčastní její autor Ondřej Vavrečka.

To všechno a mnohem více vás čeká v Bystřici nad Pernštejnem v průběhu jednoho nabitého festivalového týdne od 4. do 10. srpna. Kompletní filmový program včetně míst a časů projekcí najdete na stránkách festivalu. Vstupenky na projekce není nutné předem kupovat ani rezervovat – vstupné je dobrovolné. Takže stačí jen přijít včas a náležitě filmově naladěni.

 

 

  • Facebook
  • Twitter