Návštěvníci vzali Dukovany útokem – Vysočina-news.cz
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
Podpořte nás prosím.

Please turnoff your ad blocking mode for viewing your site content

img

Návštěvníci vzali Dukovany útokem

/
/
/
581 ZobrazeníMimořádné prohlídky konané v rámci 24 hodin otevřených dveří přivedly během pátku a soboty do Jaderné elektrárny Dukovany 986 návštěvníků. Teplé a slunečné počasí postupně zvyšovalo počty příchozích, kteří doplňovali předem nahlášené zájemce o prohlídku Infocentra, vybavení havarijního krytu i prohlídku areálu elektrárny za vysokou zdí.

Prohlídky začaly v pátek od deváté hodiny ranní, od kdy se počty příchozích postupně zvyšovaly. Hlavní část návštěvníků dorazila v odpoledních hodinách a v sobotu. Během 24 hodin jich ve skupinách či jako jednotlivci přišlo celkem 986. Začátky prohlídek byly v půlhodinových intervalech a celková doba včetně komentované projížďky areálem trvala 75 minut. Letos možnosti podívat se za vysokou zeď při projížďce autobusem využilo 345 návštěvníků.

Nejčastěji přicházely rodiny i s dětmi, pro které byl z důvodu omezení věku pro vstup do areálu připraven doprovodný program. Za touto mimořádnou příležitostí přijeli lidé i ze vzdálených míst republiky, kupříkladu z Mladé Boleslavi, z Roudnice na Labem, z Ostravy nebo Uherského Hradiště. Někteří se dokonce vydali na prohlídku dvakrát. Nejprve na průzkum jako jednotlivci, aby se pak mohli vrátit s celou rodinou včetně dětí a projet se znovu areálem elektrárny. „Jsme rád, že se naše Infocentrum stalo vyhledávaným místem zábavy i vzdělání. I přesto, že se víkendové akce mohly účastnit pouze osoby s českou státní příslušností a starší 15 let, při jiných příležitostech už letos dukovanské Infocentrum navštívilo 484 zahraničních návštěvníků z celkového počtu 15 300 osob. Do elektrárny přijeli nadšenci například z Koreje, USA či Kanady,“ pochvaluje si zájem o elektrárnu její ředitel Miloš Štěpanovský.

Prohlídky začínaly úvodní filmovou projekcí v kinosále Infocentra a krátkou prohlídkou tzv. „barevné ulice“ s modely reaktorových bloků a dalších zařízení. Následovala prohlídka krytu s kapacitou 300 osob. Závěr patřil projížďce střeženým prostorem elektrárny. Před samotným nástupem do autobusu čekala návštěvníky nezbytná kontrola fyzické ostrahy. V rámci doprovodného programu si návštěvníci mohli prohlédnout nejen zbraně a techniku vojáků z nedalekého útvaru 22. základny vrtulníkového letectva u Náměšti nad Oslavou, ale také zbraně a techniku speciální zásahové jednotky Policie ČR a hasičů elektrárny, kteří zde přímo sídlí. Elektrárna již nyní připravuje na září noční prohlídky.

Více informací k návštěvě Infocentra najdete na na webových stránkách elektrárny.

Foto: Jakub Mertl

  • Facebook
  • Twitter