Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

SPOKAR má letos už dvě prestižní designová ocenění

/
/
/
719 ZobrazeníPelhřimovská firma Spojené kartáčovny a.s. (SPOKAR) na jaře zabodovala rovnou ve dvou mezinárodních designérských soutěžích. Za úklidovou sadu SPOKAR HOME získala ocenění German Design Award a za nový plochý štětec cenu Red Dot Design Award.

Pod návrhy oceněných výrobků je podepsán designér Petr Novague, který se zaměřil především na udržitelnost a ekologii.
Hned dvě mezinárodní ceny v oblasti designu si letos vysloužila společnost Spojené kartáčovny, která je na českém trhu dlouhá léta etablovaná především jako výrobce malířských štětců. Firma tak mimo jiné dokazuje, že i v současné době zvládne vyvinout a vyrobit zbrusu nový výrobek, který se svoji kvalitou i designem může srovnávat se světovou konkurencí.
Ocenění German Design Award 2020 získala společnost za produktovou řadu s názvem SPOKAR HOME, která je určena pro úklid domácnosti. Sada obsahuje smetáček s lopatkou, smeták a WC set. Za návrhem stojí uznávaný český designér Petr Novague, s kterým společnost spolupracuje od roku 2017. „Nová kolekce se zaměřuje na témata jako je udržitelnost, zodpovědnost, ekologie. Kolekce je pro plastikářskou firmu, tedy plastová, a jejím cílem je, aby se zbytečně nevyhazovaly výrobky. Jde tedy proti laciným tenkostěnným výliskům, u kterých se vám zlomí například lopatka, když zametáte. Zvolili jsme pevnou konstrukci, kolekce má ostré hrany je přísně logická a jednoznačně rozpoznatelná od konkurence. Jako u všech mých designů pracuje s ergonomií, to je vidět především na lopatce se smetáčkem, kdy se uživatelům dobře oddělují oba výrobky a usnadňuje to jejich používání,“ uvádí ke kolekci Petr Novague.
S designérem firma vyvinula také nový typ štětce, který letos zaujal i porotu světoznámé designérské soutěže Red Dot Award. „Přirozeně se nabízí otázka, co lze změnit na tak tradičním a osvědčeném nástroji jako je plochý štětec. Na rozdíl od tradičních oblých držadel designér u nového štětce navrhl držadlo s osmihranným průřezem, který přináší nové možnosti pro uchopení. Podobně jako u klasické tužky vytváří osmihran přirozené opěrné plochy pro držení štětce při práci pod různými úhly,“ popisuje Pavel Šiška, manažer marketingu firmy SPOKAR. Zatímco u tradičních štětců se používají k výrobě plastové či dřevěné materiály, kovová zdeř a osazení tvoří většinou směs přírodních a syntetických vláken, nový štětec bude vyroben kompletně ze syntetických materiálů. „To přináší nové designové možnosti, ale i snazší recyklaci výrobku,“ doplňuje Pavel Šiška.
Cenu German Design Award získala společnost také vloni, a to za zubní kartáček SPOKAR X, který je na trhu mezi zákazníky velmi oblíbený.

Úvodní foto: Předávání ceny German Design Award, které proběhlo v únoru – popis zleva Pavel Šiška (manažer marketingu), David Fučík (produktový manažer), Šárka Zbrojková (obchodní ředitelka), Petr Novague (designér), Jiří Zbrojka (výrobní ředitel).

  • Facebook
  • Twitter