Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Startuje soutěž veřejných sbírek, Vysočinu reprezentuje osmička kandidátů

/
/
/
1063 ZobrazeníRekordní počet, téměř tři sta účastníků, bude mít letošní ročník soutěže Máme vybráno. Prezentovat se v ní bude 289 projektů včetně osmi z Vysočiny na obnovu českého kulturního dědictví. Hlasování odstartovalo v pátek 15. května.

Máme vybráno: 289 sbírek, to je také 289 příběhů, nepřeberné množství lidí a miliony korun na obnovu. Každá sbírka si zaslouží pozornost, protože jejím hnacím motorem jsou dobré skutky – snaha opravit kapličku, vrátit kostelům varhany nebo třeba zrekonstruovat a otevřít historické kino. Každá sbírka také pozornost dostane, a to díky soutěži Máme vybráno.

Hlasování jsme rozložili do dvou kol: první začíná 15. května a potrvá do 5. června. Z každého kraje postoupí jeden do finálového klání v období od 10. do 25. června. Vítězové získají vedle finančního příspěvku také mediální podporu a účast zdarma na školení Mediální akademie PROPAMÁTKY.

Projekty z Vysočiny

Dolní Vilémovice: Rekonstrukce rodného domu Jana Kubiše
Havlíčkův Brod: Oprava kostela sv. Kateřiny
Chotěboř: Oprava varhan v kostele sv. Jakuba
Pelhřimov: Záchrana kaple sv. Anny
Podlipnicko: Opravy a rekonstrukce kostelů
Přibyslav: Oprava kostela Narození sv. Jana Křtitele
Rovná: Oprava kostela sv. Martina
Zahrádka na Želivce: Opravy, restaurování a vybavení kostela sv. Víta

Máme vybráno zveřejní finančně nejúspěšnější sbírku, kde rozhoduje oficiální výtěžek sbírek ukončených v roce 2019. Cenu uděluje i redakce PROPAMÁTKY, vybírá projekty, které nápaditým či neotřelým způsobem prezentují potřebu hledání financí pro památky.

Hlasovat mohou zájemci na stránkách www.mamevybrano.cz.

Soutěž je součástí projektu zaměřeného na financování památek stejně jako stejnojmenná konference. Letošní on-line forma je série videorozhovorů a startuje v pondělí 25. května.
Podrobný program je zde: https://www.mamevybrano.cz/konference.

  • Facebook
  • Twitter